Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

WARSZTATY FILMOWE KLSY IIIB I IIB

Krótki spacer po wystawie stałej Muzeum Miasta Gdyni miał na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń z historii miasta, ale głównym celem naszych warsztatów było stworzenie krótkich filmów o Gdyni.

Z czarno- białych fotografii i dodatkowych materiałów plastycznych  tworzyliśmy plany zdjęciowe. Następnie je fotografowaliśmy i w ten sposób z wykorzystaniem techniki poklatkowej powstały krótkie filmiki. To już drugie takie doświadczenie naszych gimnazjalistów. W zeszłym roku tworzyliśmy filmy w studiu Se-ma- for w Łodzi.

Już za kilka lat się przekonamy…może ktoś z naszych uczniów profesjonalnie zajmie się filmem.

SK CARITAS W AKCJI

Co roku SK Caritas organizuje drobne upominki dla podopiecznych Caritasu. W poprzednich latach były to dziergane szaliki, dekoracyjne serwetki czy kolorowe poduszeczki. W tym roku podarunkiem będą kosmetyczki, oczywiście wypełnione. Od kilku tygodni w klasach trwała zbiórka mydełek, past do zębów, dezodorantów, kremów itp. przedmiotów.

Nad przebiegiem zbiórki czuwały Weronika Stachowiak, Ula Sierocka, Natalia Perek i Ola Zielińska, które dodatkowo z własnej inicjatywy zorganizowały sobotnio-niedzielną zbiórkę w parafii MBB w Orłowie (oczywiście przy aprobacie proboszcza). Do akcji włączyły się również dziewczyny z IIIb i II b. Za zebrane 302zł. zostały zakupione kosmetyczki i inne pachnące akcesoria.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przekazane dary.

Chociaż jesteśmy małą szkołą, to na pewno o wielkich sercach dzieci i ich rodziców.:)

POLACY – KRESOWYM STRACEŃCOM

W dniach od 30 listopada do 5 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 11 w Gdyni trwała zbiórka żywności, w ramach akcji POLACY – KRESOWYM STRACEŃCOM. Akcja charytatywna organizowana była przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK na terenie całej Polski. W dobroczynną pomoc Polakom na Białorusi włączyła się cała społeczność szkolna. Z przyniesionych darów zrobiliśmy świąteczne paczki, które „pojadą” już wkrótce do polskich rodzin na Białoruś. Wszystkim Rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło serdecznie dziękujemy.

Koordynator zbiórki Joanna Grzesińska


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jak co roku 3 grudnia - obchodzimy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Tym razem uczniowie bogatsi w wiedzę o sukcesach życiowych poznanych osób niepełnosprawnych i organizacjach wspierających ich w trudnościach, zdecydowali się  przedstawić swój pomysł na plakat informujący o nadchodzącym wydarzeniu. W projekt zaangażowali się uczniowie klas: 6a, 6b, 7a, 7b oraz   II- III gimnazjum . Wykonane w zespołach prace zostaną poddane ocenie jury, a zwycięska klasa otrzyma przywilej tygodniowego zwolnienia od kartkówek. Życzymy wszystkim powodzenia.


I Międzynarodowe Spotkanie w Palma de Mallorca

Program Erasmus plus 6.11-10.11.2017

W dniach od 6 do 10 listopada Jadwiga Wiśniewska i Joanna Ginter Reglińska uczestniczyły w I międzynarodowym spotkaniu projektowym w Palma de Mallorca w ramach programu Erasmus plus.W Hiszpanii, w szkole głównego koordynatora projektu 'Your market, your region, our Europe' spotkali się nauczyciele z czterech partnerskich szkół: z Palmy, Rygi, Perugii i Gdyni. Na spotkaniu uzgodniono terminy pozostałych międzynarodowych spotkań oraz omówiono wszystkie zadania projektowe, które realizowane będą w okresie dwóch lat 2017-2019.Po zakończonych warsztatach nauczyciele zwiedzili miasteczka w Serra de Tramuntana, łańcuchu górskim na Mallorce, który posiada status światowego dziedzictwa. Następne spotkanie projektowe odbędzie się w Rydze w marcu 2018 roku, w którym uczestniczyć będą uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA


Klasy 0-3 w teatrze

Dnia 20 listopada 2017  klasy nauczania początkowego  0-3 dnia  poszły do teatru na sztukę "Karolcia".Sztuka była wystawiona przez Teatr Współczesny z Krakowa.Wszystkim dzieciom bardzo podobało się przedstawienie . Podziwialiśmy  wspaniałą grę aktorską i ciekawe dekoracje .Nasza szkoła chętnie korzysta z różnych propozycji wyjść do teatrów.


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczna uroczystość z okazji rocznicy utworzenia w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej  przebiegała pod hasłem poszukiwania i prezentacji talentów uczniów. Mogliśmy usłyszeć fantastyczny chór czwartoklasistów dyrygowanych przez panią Marylkę, piękną recytację wiersza w wykonaniu Wojtka z klasy 5a oraz niezapomniane brzmienia melodii zagranych na flecie przez Weronikę i zaśpiewanych przez Martę z klasy II gimnazjum, a także przeboje na gitarze elektrycznej w wykonaniu najmłodszego gitarzysty z klasy czwartej, który wzbudził największe brawa publiczności.

To było bardzo miłe spotkanie, które potwierdziło, że w naszych uczniach drzemie wiele talentów. Wszystkim należą się gratulacje!

Więcej…

Strona 5 z 126

Jesteś tutaj: Start