Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Balladyna

20 października uczniowie z  klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia „Balladyny” Juliusza Słowackiego na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni. Romantyczny XIX- wieczny dramat mógł wielokrotnie zaskakiwać nawet tych znających treść utworu, bo chociaż słowa pozostały niezmienione, zastosowano wiele współczesnych odwołań. Zamiast koni mogliśmy usłyszeć i zobaczyć wjeżdżający na scenę samochód Kirkora. Współcześnie ubrane Alina i Balladyna nie zbierały malin do dzbanków czy koszyczków, tylko wybrały się do lasu wyposażone w foliowe jednorazowe siatki. Rapujący von Kostryn czy śpiewająca niczym rockowa wokalistka Balladyna to kolejne innowacje wprowadzone do spektaklu przez reżysera Jacka Bałę.

Przedstawienie mogło nie wszystkim się podobać, ale na pewno nie pozostawało obojętnym widzom. Warto zobaczyć! (K.K)NASI DZIENNIKARZE W KURIERZE GDYŃSKIM

Młodzi dziennikarze z klas II gimnazjum pod opieką red. Tomasza Gawińskiego, 17 października odwiedzili redakcję „Kuriera Gdyńskiego”. Dziennikarz Lechosław Dzierżak opowiedział nam o tworzeniu lokalnej pracy, doborze tematów bliskich mieszkańcom dzielnic Gdyni, a także zaprezentował, jak wygląda profesjonalny skład na komputerze każdej strony gazety. My mogliśmy pochwalić się swoimi dokonaniami – wydaniem gazetki szkolnej „Szkolny Trampek”.

Więcej…

Konkurs "Gdynia. Ekologia przyszłości"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. " Gdynia. Ekologia przyszłości".  Konkurs dla klas IV - VII  szkoły podstawowej, organizowany był przez EDF Polska S.A. oraz OPEC Sp. z o.o. Gdynia.  Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych zasad zrównoważonego gospodarowania  energią  powiązanych  z  zagadnieniami  dotyczącymi pracy  elektrociepłowni, ogrzewaniem  mieszkań  i  wody miejską siecią  ciepłowniczą.

Balbina Rogalka

 

Popołudnie Gier

W czwartek 20 października uczniowie i rodzice 4 b zorganizowali Popołudnie Gier. Planszówki,  poczęstunek, radość wspólnych chwil ( mimo sprawdzianu następnego dnia) to świetny sposób, by się lepiej  poznać. Współpracowaliśmy i rywalizowaliśmy w atmosferze śmiechu, akceptacji, po prostu dobrej  zabawy , która spodobała się wszystkim. Planujemy kolejne spotkania. Tym razem Wieczór Gier...bo już jesień zagościła u nas na dobre.

Oddział przedszkolny w Akwarium Gdyńskim

W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz o opiekunami:  Anną Selin i  Elżbieta Śliwińską odwiedziły gdyńskie Akwarium. Pani przewodnik prowadząca projekt „Gdynia na fali” zaprosiła nas na spotkanie z kapitanem Kurem Diabłem i kaszubskimi burczybasami. Na zajęciach poznaliśmy florę  i faunę Bałtyku oraz wiele słów w języku kaszubskim. Dowiedzieliśmy się o ciekawostkach z Kaszub, rysowaliśmy morskie zwierzęta, bawiliśmy się w wędkarzy. Na zakończenie otrzymaliśmy drobne upominki i zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia morskich okazów zgromadzonych w Akwarium. To początek naszej przygody z Morzem Bałtyckim i językiem kaszubskim.

Ślubowanie klasy 1”a”

Dnia 30 września odbyło się pasowanie na ucznia klas pierwszych. Ten uroczysty dzień odbył się na ORP „Błyskawica”. Martyna z klasy 7”a”poprowadziła uroczystość. Towarzyszyło nam wielu znamienitych gości: przedstawiciele z ORP”Błyskawica”,przewodnicząca Rady Rodziców p.Ewa Wielgus ,dyrektor p.Sławomir Wiśniewski .Uroczystość została przygotowana przez p.Katarzynę Kucharczyk i wych. Gabrielę Marchlewską.„ JEDEN ZE STU”

Rok 2017 to rok Hansa Memlinga – autora „Sądu Ostatecznego”- dzieła, które uznaje się za jeden ze 100 najważniejszych obrazów sztuki dawnej. Dlatego też uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w  zajęciach w Muzeum Narodowym w Gdańsku na temat historii i interpretacji obrazu H. Memlinga. Lekcja o symbolice tryptyku niderlandzkiego malarza z XV wieku polegała na wnikliwym  przyglądaniu się szczegółom obrazu, odnajdywaniu detali i odczytywaniu ich znaczeń. Po omówieniu kart pracy zwiedziliśmy wystawę stałą oraz czasową ekspozycję „Skarby średniowiecza”. Naprawdę warto zobaczyć, np. przy okazji jesiennego spaceru po Gdańsku. (K.K)


Strona 5 z 125

Jesteś tutaj: Start