Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

A może promem na wakacj

Wczoraj uczniowie klasy 3a z wychowawczynią i p. Dorotą Zielińską odwiedzili Terminal Promowy w Gdyni, gdzie do nabrzeża  przycumował  właśnie prom Stena Line Spirit. Przemiła pani Ania przeprowadziła nas przez „rękaw” na pokład promu i tam odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Dowiedzieliśmy się jak wygląda odprawa pasażerów i przewóz pojazdów. Co znajduje się na promie i z czego mogą korzystać podróżujący. Kto pracuje na promie i jakie obowiązki ma kapitan wraz z oficerami. Byliśmy także na mostku kapitańskim i mogliśmy stanąć za sterem specjalnie przygotowanym dla dzieci zwiedzających prom. Załoga statku zapraszała nas na wakacyjną podróż wraz z rodzicami. Może skorzystamy…


Tu, gdzie historia się z baśnią przeplata…

Uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami p. Elżbietą Śliwińską i p. Dorotą Zielińską wybrali się na pieszą wycieczkę „Z legendą po gdańskich zabytkach”. Przeszliśmy od Targu Węglowego Złotą Bramę i spacerowaliśmy po Głównym Mieście. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała nam historię Gdańska i jego mieszkańców, urozmaicając swoje opowieści  legendami o gdańskich zabytkach. Na Długim Targu podziwialiśmy Dwór Artusa z diabelskim zębem oraz fontannę Neptuna. Ulicą Mariacką przeszliśmy do Bazyliki Mariackiej, a potem szukaliśmy kamieniczki z żółwiem. Była to ciekawa lekcja historii zakończona pysznymi lodami.

Żywa lekcja historii

Przybyli rycerze...., czyli historia na żywo
Lekcja żywej historii w naszej szkole odbyła się w poniedziałek 22 maja.Tematem zajęć  było rycerstwo i jego zwyczaje. Uczniowie mieli okazję w nieszablonowy sposób poznać obyczaje naszych przodków. Dowiedzieli się, jak wyglądała droga wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza, usłyszeli informacje o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach.
Nadrzędnym kryterium tych zajęć jest ich interaktywność – młodzi odbiorcy odgrywają w nich różnorodne role, dzięki czemu mają unikalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem minionych epok. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie wykorzystywane rekwizyty są wiernymi replikami historycznych oryginałów.
Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych.Mogli przekonać się, że historia nie jest nudną nauką, lecz może być fantastyczną przygodą.


II międzynarodowe spotkanie projektowe ERASMUS+

II międzynarodowe spotkanie projektowe  nauczycieli w Priolo Gargallo na Sycylii w ramach programu ERASMUS+

w dniach 15 maj-19 maj 2017 r.

Nauczyciele z pięciu szkół partnerskich, z Hiszpanii, Włoch ( 2 szkoły), Portugalii i Polski uczestniczyli w drugim międzynarodowym spotkaniu projektowym, tym razem zorganizowanym przez szkołę w Priolo Gargallo. Były to ostatnie warsztaty związane z realizowanym wspólnie projektem ‘All roads lead to Rome’. Zweryfikowano ostatnie zadania, będące elementem scenariusza lekcji CLiL oraz interaktywnej  aplikacji komputerowej , opracowano i wypełniono ankiety ewaluacyjne, omówiono treść internetowego narzędzia Mobility Tool oraz sporządzono ostatni raport podsumowujący projekt. W trakcie czterodniowego pobytu nauczyciele mieli możliwość zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast na Sycylii, Taorminę. Zebrali tam informacje i dowody na istnienie dziedzictwa kultury rzymskiej i greckiej, tworząc fotograficzną dokumentację.

Więcej…

„HOLLYŁÓDŹ”

W dniach 26-28kwietnia gimnazjaliści z klas Iab, IIb i III mieli możliwość bliżej poznać stolicę polskiego filmu – Łódź. Z przewodnikiem odwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, dawnego pałacu Scheiblera oraz wytwórnię filmów animowanych SE-MA-FOR, gdzie następnego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych, podczas których techniką poklatkową samodzielnie tworzyliśmy krótkie filmy animowane. W Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi poznaliśmy, gdzie kształcą się przyszli reżyserzy, aktorzy, scenarzyści oraz udaliśmy się na projekcję pierwszego filmu Romana Polańskiego sprzed kilkudziesięciu lat i współczesną produkcję – pracę dyplomową absolwentki w/w szkoły. Mimo deszczu wyruszyliśmy na spacer ulicą Piotrkowską i oczywiście szlakiem filmowym, Aleją Gwiazd kina polskiego dotarliśmy do  Łódzkiej Manufaktury.

Więcej…

Kolejny sukces

Miło nam poinformować, iż Martynka Gollnau zajęła w II Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „ Budownictwo w obiektywie” p.t. „ ARCHITEKTURA  Z DUSZĄ NA POMORZU” 9 miejsce. Konkurs miał na celu  rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania architekturą i budownictwem. Celem konkursu było uwrażliwianie młodego człowieka na piękno architektury pomorskiej, a także zwracanie jego  uwagi  na artyzm detali architektoniczno - budowlanych. W składzie jury zasiedli: Pan Maciej Kosycarza  – przewodniczący jury, fotoreporter związany z Gdańskiem i Pomorzem, Pan Arkadiusz Staniszewski – współautor albumów Gdańskich fotografii archiwalnych oraz wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Pani Aleksandra Siatecka – fotograf z Gdyni, historyk sztuki i architektury.

"Witaj majowa jutrzenko"- sukces gimnazjalistów w konkursie historycznym

W środę dwaj  nasi uczniowie  z klasy II gimnazjum zajęli drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym zorganizowanym przez IX LO w Gdyni.
Maciek Dobrowolski oraz Ireneusz Wiecheć - Dobrowolski ustąpili jedynie reprezentacji z Gimnazjum nr 1. Konkurs poświęcony był obradom Sejmu Czteroletniego, konstytucji majowej i wojny  z 1792 roku. Pytania nie należały do kategorii łatwych, zwłaszcza dla drugoklasistów. Należało na przykład doskonale znać  postaci i miejsca  związane z wydarzeniami z lat 1788- 1792. Naszą reprezentację duchowo i fizycznie wspierała ekipa uczniów klasy IIa.
Gratulacje!

Joanna Ginter-Reglińska

Strona 6 z 124

Jesteś tutaj: Start