Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

„ JEDEN ZE STU”

Rok 2017 to rok Hansa Memlinga – autora „Sądu Ostatecznego”- dzieła, które uznaje się za jeden ze 100 najważniejszych obrazów sztuki dawnej. Dlatego też uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w  zajęciach w Muzeum Narodowym w Gdańsku na temat historii i interpretacji obrazu H. Memlinga. Lekcja o symbolice tryptyku niderlandzkiego malarza z XV wieku polegała na wnikliwym  przyglądaniu się szczegółom obrazu, odnajdywaniu detali i odczytywaniu ich znaczeń. Po omówieniu kart pracy zwiedziliśmy wystawę stałą oraz czasową ekspozycję „Skarby średniowiecza”. Naprawdę warto zobaczyć, np. przy okazji jesiennego spaceru po Gdańsku. (K.K)


Wycieczka do Warszawy

W dniach 19-21września uczniowie klasy 3b wybrali się wraz z kilkoma opiekunami do Warszawy.
Mimo braku pogody podczas wycieczki zwiedzili z przewodnikiem Zamek Królewski ,piękne Łazienki i słynny  Stadion Narodowy PGE. Spacerowali uliczkami  Starego  Miasta, zobaczyli między innymi Pałac Prezydencki,Grób Nieznanego Żołnierza,pomnik Małego Powstańca i Syrenki.
Do Gdyni wrócili szczęśliwi i zmęczeni po dalekiej podróży.

Sportowe Popołudnie z Arką

25 września klasa 4 b zorganizowała Sportowe Popołudnie, na które zaprosiła gości. Byli to: klasa 5a, 4 a oraz piłkarze ARKI Gdynia- pan Krzysztof Sobieraj, pan Adam Marciniak oraz  pan Lukas Zarandia, a także Łukasz-młody dziennikarz z II b gimn. Nasi goście z Arki poprowadzili fantastyczny trening i mecz. Ich obecność przyniosła nam sportową korzyść i radość oraz pokazała, jak fantastycznymi są trenerami. Profesjonalizm piłkarzy oraz serdeczna zachęta ośmieliły do udziału w treningu nawet tych, dla których piłka nożna  nie jest bliską dyscypliną sportową. Jesteśmy wdzięczni, że w swoim grafiku piłkarze Arki Gdynia zapisali również spotkanie z uczniami naszej szkoły. Wszyscy bawiliśmy się sportowo...i bardzo zdrowo. W przerwie mogliśmy posilić się smacznymi , świeżutkimi sokami oraz koktajlami z owoców i warzyw( na bieżąco  przygotowywanymi przez  Mamy uczennic z 4 b). Uczestnicy Sportowego Popołudnia zostali obdarowani małymi prezentami oraz gadżetami Arki.  Dzięki gościom, gospodarzom, ich rodzicom spędziliśmy ze sobą aktywnie ponad dwie godziny. To było jedynie „ przetarcie ścieżek”. Mamy nadzieję nie tylko na popołudnie, ale cały dzień z Arką Gdynia.

Wywiad z kapitanem drużyny Arka Gdynia P. Krzysztofem Sobieraj

Maryla Włodkowska

Pamela Chyła

 

Więcej…

ERASMUS PLUS w trojmiasto.pl

Dnia 17 sierpnia 2017 roku na portalu trojmiasto.pl ukazał się artykuł na temat projektu 'All roads lead to Rome', realizowanego w naszej szkole w latach 2015-2017, w ramach międzynarodowego programu ERASMUS PLUS. Poniżej treść artykułu:

MIędzynarodowy sukces naszego ucznia

Z przyjemnością informujemy, iż nasz uczeń  Adam Antoszek z "zerówki" zajął III miejsce w KUMITE na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Baiałystok 2017.


Gratulujemy!

Odczarowane Wejherowo

W połowie czerwca pojechaliśmy do Wejherowa, które jest jednym z elementów Małego Trójmiasta Kaszubskiego, miastem mającym prawa miejskie od 1670 roku. Na wspólny spacer dała się zaprosić pani Joanna Ginter- Reglińska, która okazała się świetnym przewodnikiem, dzięki niej przechadzka zmieniła się w lekko podaną porcję wiedzy.
Doprawdy nie wiedzieliśmy, ze pod bokiem mamy taką atrakcję. Wejherowo powitało nas ulewnym deszczem, przed którym schroniliśmy się w uroczej cukierni na runku. Deszcz na szczęście przestał padać, a my po uraczeniu się lodami i ciastkami ruszyliśmy na zwiedzanie miasta.
Na rynku obejrzeliśmy ratusz miejski, pomnik założyciela miasta Jakuba Wejhera oraz barokowy Kościół św. Trójcy. Następnie ruszyliśmy obejrzeć Kalwarię Wejherowską ufundowaną przez wojewodę Wejhera w latach 1649–59, składająca się z 26 barokowych, rokokowych i neogotyckich kaplic. Co prawda nie zobaczyliśmy wszystkich kaplic, ale w czasie pięknego spaceru dotarliśmy do dziesięciu najciekawszych. Obejrzeliśmy również barokowy Kościół i Klasztor franciszkanów i Pałac Keyserlingków i Przebendowskich, w którym  obecnie znajduje się siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.
Przespacerowaliśmy się po pięknym parku, w którym najbardziej urzekły nas fontanny, jakby żywcem przeniesione z Wersalu. W czasie naszego spaceru chmury zniknęły, wyszło słońce. Wejherowo w słońcu było takie ładne, że wcale nie spieszyliśmy się z powrotem do szkoły. Nie obejrzeliśmy wszystkich atrakcji miasta, które podobno jest równie piękne zimą, podczas świątecznego kiermaszu, który odbywa się na pięknie oświetlonym rynku.

Klasa II a w Muzeum II Wojny Światowej

Ostatniego dnia maja odwiedziliśmy niedawno otwarte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zarówno budynek jak i ekspozycja zrobiły na nas ogromne wrażenie. Sercem Muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. Tworzą ją trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Została podzielona na 18 sekcji tematycznych, co odzwierciedla układ sal na wystawie.Na wystawie głównej znajduje się ok. 2 tys. eksponatów, ale nie zabrakło tam również nowoczesnych stanowisk multimedialnych, których  jest ok. 240. Mogliśmy za ich pomocą mogą przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej.Chociaż spędziliśmy na zwiedzaniu ponad dwie i pół godziny, nie byliśmy w stanie obejrzeć wszystkiego, dlatego z pewnością wrócimy do muzeum z klasą lub z rodzicami.

 

Strona 7 z 126

Jesteś tutaj: Start