Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

"Witaj majowa jutrzenko"- sukces gimnazjalistów w konkursie historycznym

W środę dwaj  nasi uczniowie  z klasy II gimnazjum zajęli drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym zorganizowanym przez IX LO w Gdyni.
Maciek Dobrowolski oraz Ireneusz Wiecheć - Dobrowolski ustąpili jedynie reprezentacji z Gimnazjum nr 1. Konkurs poświęcony był obradom Sejmu Czteroletniego, konstytucji majowej i wojny  z 1792 roku. Pytania nie należały do kategorii łatwych, zwłaszcza dla drugoklasistów. Należało na przykład doskonale znać  postaci i miejsca  związane z wydarzeniami z lat 1788- 1792. Naszą reprezentację duchowo i fizycznie wspierała ekipa uczniów klasy IIa.
Gratulacje!

Joanna Ginter-Reglińska

Nagrody dla naszych uczniów

Od ośmiu lat SP 23 organizuje Międzyszkolny Konkurs Literacki „Czas szkoły, czas dojrzewania”. Miło nam poinformować, że w tym roku dwoje uczniów z klasy 5a zostało wyróżnionych w kategorii PROZA.

Oliwia Puszczyńska otrzymała Nagrodę Specjalną za  opowiadanie pt. „Spotkanie z lwem”, a Mateusz Karnaszewski otrzymał wyróżnienie za opowiadanie pt. „Pomoc zza świata”.

Rozdanie nagród odbyło się w Cafe Vademecum w Gdyni 12 kwietnia 2017 r.

Warto podkreślić, że te dwa utwory znalazły się w książce, zawierającej wszystkie nagrodzone prace.

GRATULUJEMY NASZYM LITERATOM i liczymy na nagrody w przyszłym roku.


Klasa 5 w Miechucinie

W dniach 26-28. kwietnia 2017 roku klasa 5a uczestniczyła w warsztatach integracyjnych w Miechucinie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: zjazd na linie, wspinaczka, przejście po linie nad wodą, podchody nocne, ognisko i wiele wiele innych zadań, które każdemu pozwoliły sprawdzić siebie, swoją wytrzymałość, przełamać strach i spróbować czegoś nowego. Jednak przede wszystkim chodziło o umiejętność pracy w grupie, współdziałania, wspólnego podejmowania wyzwań i pokonywania przeszkód.

Serdecznie dziękujemy naszym instruktorom: Kozie, Mrówie i Całusowi za super atmosferę, profesjonalną opiekę i życzliwość. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się z nimi spotkamy.

Pobyt w Miechucinie nauczył nas, że w pojedynkę, sami niewiele możemy, ale razem w grupie możemy wszystko.

Więcej…

Wizyta w Muzeum Miasta Gdyni

W kwietniu klasa IIa wybrała się do Muzeum Miasta Gdyni, żeby obejrzeć nawą, otwartą w lutym tego roku, wystawę zatytułowaną "Gdynia- dzieło otwarte". Ekspozycja dotyczy historii miasta, jednak została przygotowana w sposób bardzo nowoczesny i interesujący nawet dla tak wymagającego odbiorcy, jakim jest gimnazjalista :) Wystawa pokazuje wszystkie ważne wydarzenia z dziejów Gdyni, ale zdominowana jest przez zwykłe-niezwykłe historie jej mieszkańców, którzy nieświadomie współtworzyli historię.

Po obejrzeniu wystawy wzięliśmy udział w warsztatach "Na planie filmowym. Filmowe fragmenty Gdyni". Zajęcia spełniły nasze oczekiwania, ponieważ mogliśmy podczas nich samodzielnie stworzyć krótkie animacje metodą poklatkową. Wszyscy musieliśmy się zaangażować, aby na koniec zajęć obejrzeć efekty naszej pracy :)


Wymiana do Portugalii

W dniach 26 marca do 1 kwietnia grupa uczniów biorąca udział w projekcie 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do miasta Barreiro w Portugalii.

Uczniowie gimnazjum: Marta Kocuniak, Nikola Stencel, Wiktoria Matuszewska oraz Wojciech Zaleski pod opieką nauczycielek Lidii Kozłowskiej (j. angielski)  oraz Joanny Ginter-Reglińskiej (historia) zostali przyjęci przez goszczącą uczestników projektu portugalską placówkę oświatową - Agrupamento De Escolas De Casquilhos.

W programie były zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży (z Hiszpanii, Portugalii, Polski i Włoch), warsztaty dla nauczycieli i uczniów na terenie szkoły oraz wycieczki służące realizacji tematyki projektu.

Więcej…

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w naszej szkole odbył się 18 marca.

Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczął  się  Talent Show Uczniowie prezentowali swoje umiejętności  taneczne, śpiewacze, recytatorskie, karaoke. Następnie odbyły  się zabawy z językiem angielskim.W stołówce częstowano zdrową żywnością, a w świetlicy szkolnej prezentowano zajęcia Koła Kaszubskiego.
W salach na dzieci czekało wiele atrakcji: koła plastyczne, ceramiczne, łamigłówki dla najmłodszych, młody chemik, język hiszpański, zajęcia przyrodnicze-sadzenie fasoli. Rodzice z dziećmi uczestniczyli w warsztatach tworzenia ozdób wielkanocnych. Odbył się pokaz  młodych uczniów gry w szachy.
Można było także odwiedzić stoisko LEGO-maniaków, oraz obejrzeć prezentację multimedialną programu Erasmus, w którym uczestniczą uczniowie naszej szkoły.
Odwiedzający naszą szkołę zdobywali na każdym stanowisku punkty. Na zakończenie czekała na nich nagroda-niespodzianka. Zapraszamy nowych uczniów do naszej szkoły! Każdy znajdzie tu ciekawe zajęcia  dla siebie.

Więcej…

Rekolekcje

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy szkolne rekolekcje, które prowadził ks. Marcin. W ćwiczeniach duchowych wzięły udział dzieci i młodzież naszej szkoły. Spotkania miały charakter aktywny i refleksyjny. A teraz niecierpliwie czekamy na Święta Wielkanocne... Szczególne podziękowania za pomoc i zaangażowanie składamy wszystkim nauczycielom i wychowawcom.
Iwona Grabowska

Strona 9 z 126

Jesteś tutaj: Start