Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

II miejsce Martyny Gollnau w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Świat poezji Jerzego Harasymowicza w obiektywie”

Gratulacje dla Martyny Gollnau., która zdobyła II miejsce  w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Świat poezji Jerzego Harasymowicza w obiektywie”. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. prof. A. Kamińskiego w Krakowie. Jury przewodniczył znany dziennikarz i reporter Pan Waldemar Bałda. Do konkursu zgłoszono 127 prac z 19 placówek z całego kraju.

To już druga, w tym roku szkolnym, nagroda Martyny w ogólnopolskim konkursie fotograficznym. W grudniu Martyna zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Śladami Leona Wyczółkowksiego – motyw rzeki”.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Joanna Grzesińska

Z wizytą w siedzibie J.S. Hamilton Poland S.A.

W styczniu klasa IIa gościła w gdyńskiej siedzibie firmy Hamilton. Nasza wizyta przebiegała dwuetapowo. Najpierw zaproszono nas do sali konferencyjnej, gdzie zapoznaliśmy się z liczącą prawie 70 lat historią firmy oraz z profilem jej działalności. Dowiedzieliśmy się, że Hamilton to profesjonalne laboratoria świadczące wiele usług dla przemysłu, handlu, transportu. Brzmi to bardzo ogólnie, a chodzi między innymi o analizy żywności, farmaceutyków, kosmetyków, produktów chemii gospodarczej, opakowań, paliw; badanie próbek środowiskowych ( wody, ścieków, odpadów, gleby); konsumenckie testy produktów; ustalanie ilości i wagi towarów.

Więcej…

Warsztaty artystyczne

5 stycznia dzieci klas 0-3  brały udział w warsztatach artystycznych. Wykonywały samodzielnie prezenty dla swoich babć  i dziadków. Były to kolorowe pachnące świece i mydełka. Zabawa  była  świetna, gdyż  każdy mógł  robić je  według  własnego  pomysłu.  Każda świeczka i każde mydełko było niepowtarzalne.

Dzień Babci i Dziadka

12  stycznia, w czwartek, odbył się uroczysty Dzień  Babci i Dziadka.

Jest to już  tradycją naszej szkoły, że mali uczniowie przygotowują program artystyczny z tej  okazji. Występ  odbył  się  na  sali  gimnastycznej. Poprowadziła go  pani  Marylka Włodkowska.  Dekoracje  wykonały panie Balbina Rogalka i pani Agnieszka Gurin. Dzieci  zatańczyły  poloneza, mówiły wiersze, a także zaśpiewały  wiele pogodnych piosenek o babciach i dziadkach. Było, jak zawsze  wesoło i sympatycznie. Po występie nasi ukochani goście zostali zaproszeni na poczęstunek do sal swoich wnuków. Był to mile spędzony wieczór  w gronie  rodzinnym.

Więcej…

Jasełka klas młodszych

„ Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…”

Jutro ostatni dzień nauki przed świętami i ostatni dzień w szkole w 2016 roku. Dla uczniów klasy 3a dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy. Nasza klasa poddając się magii Świąt Bożego Narodzenia przygotowała wzruszające spotkanie dla swoich najbliższych. W świąteczny nastrój wprowadziły nas Jasełka przeplatane kolędami i pastorałkami. Po części artystycznej zaprosiliśmy gości do sali, gdzie   na śnieżnobiałych obrusach wśród opłatków, pachnących świec i świerkowych gałązek czekał na wszystkich świąteczny poczęstunek. Były życzenia, gwiazdkowe, własnoręcznie wykonane upominki dla rodziców oraz miła, rodzinna atmosfera. To wzruszające spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.


Mistrz Ortografii – Junior

W piątek 9 grudnia uczniowie klas trzecich SP przystąpili do I etapu Gdyńskiego Konkursu Ortograficznego  Mistrz Ortografii – Junior. Konkurs ten odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 11 uczniów, przedstawicieli klas trzecich. Nasi najlepsi poloniści sprawdzili swoje umiejętności ortograficzne podczas pisania dyktanda. Rozwiązali również test ortograficzny. Najlepsze wyniki otrzymali : Tadeusz Wróbel z kl.3b i Weronika Samsel z kl.3a, II i III miejsce otrzymały: Inga Pawłowska i Natalia Weyer z kl.3a. Dwójka zwycięzców przechodzi do drugiego etapu konkursu i będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy za Was kciuki!


Wyróżnienie naszej uczennicy

Bardzo miło nam poinformować, iż zdjęcie ucz. klasy II b gimn. MARTYNY GOLLNAU zostało wyróżnione w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Śladami Leona Wyczółkowskiego - motyw rzeki". Konkurs organizowany przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przeznaczony był dla osób nie zajmujących się zawodowo fotografią. Polegał na wykonaniu fotografii, której tematyka nawiązywała do twórczości Leona Wyczółkowskiego. Do konkursu zakwalifikowało się 169 osób, które nadesłały 693 prace. Do wystawy zakwalifikowano 90 osób i 195 zdjęć.

Joanna Grzesińska

Strona 10 z 125

Jesteś tutaj: Start