Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

"POMÓŻ BOBASOWI" - AKCJA SK "CARITAS"

"POMÓŻ BOBASOWI" - AKCJA SK "CARITAS"Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom, którzy odpowiedzieli i zaangażowali się w akcję "Pomóż Bobasowi". Akcję zorganizowały uczennice klasy 7 b Wiktoria Schulc i Weronika Stachowiak. Szczególne podziękowania  za wasz zapał i ofiarność. Koleżanki z klasy IIIB gimnazjum Agata Haberska, Natalia Halicka oraz Klaudia Woźniak wsparły młodsze koleżanki w zbiórce artykułów.

Wszystkie artykuły kosmetyczne, higieniczne, spożywcze , odzieżowe i datki  finansowe zostały przekazane do Domu Samotnej Matki w Matemblewie i Fundacji Gaudium Vitae wspierającej Mamy samotnie wychowujące dzieci.

Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.

WSZYSTKIE INFORMACJE TUTAJ

I MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RYDZE

I MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RYDZE

W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

“Your market, your region, our Europe"

18.03-25.03.2018

W dniach od 18 do 25 marca 2018 roku czterech uczniów z klas II i III gimnazjum, biorących udział w projekcie 'Your market, your region, our Europe' uczestniczyło w pierwszej krótkoterminowej wymianie w stolicy Łotwy. Agata Haberska, Zuzia Miks, Paweł Wielgus i Maciek Skiba wraz z nauczycielami Jadwigą Wiśniewską i Urszulą Nowak brali udział w tygodniowych warsztatach w szkole partnerskiej w Rydze. Celem międzynarodowego spotkania było zidentyfikowanie i opisanie charakteru łotewskiego targowiska i stosowanych w nim strategii marketingowych. Podczas wyjazdu odbyło się wiele lekcji w terenie, wymagających od uczestników dużej kreatywności i dobrej znajomości języka angielskiego. W programie były także zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży z Włoch, Hiszpanii, Łotwy i Polski. Podczas wycieczek edukacyjnych uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z historią Łotwy, zwiedzając piękną starówkę Rygi, targowisko Central Market oraz średniowieczny zamku w Cesis. Wyprawa do Rygi okazała się wspaniałym i wartościowym wydarzeniem, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.


Szkolny Konkurs Recytatorski

Dzisiaj nasi najmłodsi uczniowie walczyli o miano najlepszego recytatora. Szkolny Konkurs Recytatorski to II etap do eliminacji rejonowych XXXV edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej. Finalistami konkursu zostali: Julka Halicka i Przemek Wiliński z kl.3a, III miejsce zajął Aleksander Makać z kl.1a.Było także wyróżnienie dla Kuby Minkiewicza z „zerówki” i Witka Wolańskiego z kl.2a.

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za finalistów podczas eliminacji rejonowych.

Klasa IIa w Experymencie

28 lutego 2018r. uczniowie klasy IIa odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Po obejrzeniu wystawy stałej, dzieci uczestniczyli  w warsztatach CHEMIA POD NAPIĘCIEM . Pod czujnym okiem edukatorów uczniowie wykonywali szereg doświadczeń z zakresu elektrochemii, m. in.: zbudowali ogniwo, sprawdzili, jakie roztwory przewodzą prąd elektryczny i wykonali kolorową elektrolizę  oraz spróbowali odpowiedzieć na pytanie, czy woda rzeczywiście przewodzi prąd oraz jak z warzyw i owoców zrobić … baterie.

Interaktywne zajęcia pokazały uczniom, jak można bawić się nauką. Polecamy!

Joanna Zarzycka

Więcej…

Projekt szkielet

Na zajęciach z przyrody uczniowie klasy 4a i 4b zajmowali się budową i funkcjami układu szkieletowego człowieka. Uczniowie szukali informacji, jaką rolę pełnią kości i dlaczego "trzymają się razem". Dowiedzieli się, ile kości ma człowiek, jaka jest najdłuższa i najkrótsza kość w ciele człowieka i dlaczego szyja żyrafy jest długa. Nauczyli się, że szkielet i mięśnie umożliwiają ruch. Na koniec uczniowie z makaronów  wykonali szkielet człowieka:)

Joanna Zarzycka

I międzynarodowe spotkanie projektowe Ryga

I międzynarodowe spotkanie projektowe Ryga 18.03 – 25.03. 2018

Your market, your region, our Europe.

Uczniowie klas II i III gimnazjum: AgataHaberska, ZuziaMiks, PawełWielgus i Maciek Skiba wraz z nauczycielami Jadwigą Wiśniewską i Urszulą Nowak 18 marca 2018 wyjeżdżają na tygodniowe spotkanie projektowe do stolicy Łotwy. Będą to pierwsze międzynarodowe warsztaty w ramach projektu Erasmus plus:Yourmarket, your region, our Europe.W Rydze spotkają się uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół z Hiszpanii, Łotwy, Włoch i Polski.
Program spotkania zapowiada się bardzo interesująco. Będzie on obejmował zarówno pracę związaną z realizacją projektu jak i wycieczki edukacyjne. Oto szczegółowy plan warsztatów:

Training Activity in Riga, Latvia

Your market, your region, our Europe

18/03/2018 – 24/03/2018

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

(19/03)

(20/03)

(21/03)

(22/03)

(23/03)

(24/03)

11.00 - 16.00 Domina Shopping (shopping center near the hotel). Tasks: 1) find two differences between Latvian and your country selling style in shopping mall; 2) Buy 4 typical Latvian products which can stay fresh till Tuesday. Get ready to present them on Tuesday.

11.00 – Welcome in school/Excursion in the school (tram from Days Hotel at 10.30)

12.00-Presentations of the school (not more than 5 slides, 15 min for each partner).

10.00 – 13.00 Excursion in the central market and NON VERBAL shopping.

Gathering information about Riga through the characteristics of  this market.

Guided excursion with the possibility to go on the secret chambers, degustation of food, history etc. http://citadariga.lv

10.00 – 13.00 Preparing a presentation of Riga through Riga Central Market characteristics.

With the info gathered on Wednesday in Central market, Erasmus team elaborates an audiovisual presentation; a portrait of Riga (or Latvia) from the view of a Market.

9.00 – Departure to Cesis

09.00 –  12.00 Visiting Kalnciema Quarter Market

18.15  Departure from DAYS HOTEL to DINNER – “Lido” – national/traditional  Latvian food

13.00 – Lunch in neighbour school

14:00 Prepare the questionnaires regarding the visit and presentation of the Riga Central Market. (2h)

13.00 - 15.00 Cooking food and lunch

(Everyone will have list of the food which you have to find on central market – approximate expenses 10 – 15 EUR You have to ask your group to collect receipts!!! From this food student will make Latvian salad!

Presentations of Riga central market.

10.30 – 11.30 – Tour around Cesu Market Place

12.00 – 15.00 – Medieval Feast in Cesu castle

12.00 –  13.00 Reflections and Evaluation Session

15.00 – Coffee Break

15.30 - 17.00

E-Twinning (registration and posting reflections about NON-Verbal shopping).

Logo competition

15.30 – 16.30 – nice view in Sigulda

16.30 – 18.00 Ice-breaker activity, presentation of the food which was bought on supermarket in previous day and game - guess the food.

Free time

Strona 2 z 126

Jesteś tutaj: Start