Dnia 02 lutego 2016 roku w Gdańsku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem ZS nr 6 w Gdyni  panem Sławomirem Wiśniewskim oraz Prezes Fundacji Marka Kamińskiego panią Dorotą  Bireta - Tomaszewską.

W ramach porozumienia nasza szkoła od września 2016r. zostanie objęta Honorowym Patronatem Fundacji Marka Kamińskiego i motywacyjnym programem edukacyjnym pod nazwą "10 kroków metody Biegun". Tym samym Zespół Szkół nr 6 w Gdyni stanie się inkubatorem motywacji - pierwszą w Polsce szkołą pracującą w oparciu o metodę Biegun.

Nawiązana współpraca będzie obejmowała w szczególności przedsięwzięcia z zakresu:

• udziału uczniów w zajęciach prowadzonych autorskim programem Marka Kamińskiego uczącym sztuki zdobywania celów,
  • przeszkolenia nauczycieli programem trenerskim metody Biegun,
  • spotkania uczniów w szkole z Markiem Kamińskim,
  • spotkań uczniów z ambasadorami kroków metody Biegun,
  • udziału uczniów  w organizowanych przez Fundację Obozach Zdobywców Biegunów  lato/zima,
  • przygotowania i organizacji w szkole półkolonii zimowych w oparciu o program
    "10 kroków metody Biegun",
  • wolontariatu uczniów w Fundacji.

Współpraca  pozwoli na dzielenie się doświadczeniami, doskonalenie jakości kształcenia, a dla wychowawców i nauczycieli będzie wsparciem we wzmacnianiu u dzieci i młodzieży poczucia wartości, konstruktywnego sposobu myślenia o problemach i wyzwaniach.

koordynator projektu

Joanna Zarzycka

Jesteś tutaj: Aktualności Porozumienie o współpracy ZS nr 6 w Gdyni z Fundacją Marka Kamińskiego podpisane!