Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ “ALL ROADS LEAD TO ROME”

W dniach 6-12 marca 2016 r. ,w szkole IES Fidiana w Kordobie (Hiszpania), odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach projektu „ALL ROADS LEAD TO ROME”.

Do Hiszpanii pojechały cztery uczennice zaangażowane w projekt: Zuzanna Pankau i Agata Haberska z kl. Ib oraz Zuzanna Matuszewska i Aleksandra Kraszewska z IIIb pod opieką nauczycieli – p. Jadwigi Wiśniewskiej i Lidii Kozłowskiej. W Kordobie uczennice zamieszkały u swoich koleżanek z IES Fidiana, z którymi wcześniej poznały się poprzez komunikatory internetowe.

W pierwszym dniu pobytu w Kordobie gospodarze uroczyście przywitali gości z Włoch, Portugalii i Polski. Następnie odbyły się zajęcia integrujące międzynarodową grupę, podczas których było dużo zabawy i śmiechu. W tym samym dniu odbył się wykład i warsztaty na temat sposobu zastosowania w projekcie aplikacji Ecovantis-Genially.

Następnego dnia odbyła się konferencja na temat Dziedzictwa Rzymskiego  na Uniwersytecie w Kordobie, po której odbyła się wycieczka po mieście jako kontynuacja tematu podjętego na konferencji.

Podczas kolejnych dni odbyło się głosowanie i wybór najlepszego logo projektu (zwyciężył projekt uczniów z Włoch) oraz wycieczki do miejscowości Almedinilla i miejscowego muzeum architektury (gdzie dowiedzieliśmy się jak wyglądały domy bogatych ludzi  w starożytnym Rzymie), a także wyjazd do Alcazar ze średniowieczną twierdzą i pięknymi ogrodami.

W ostatnim dniu pobytu odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów, podczas których powstały wywiady z nauczycielami i uczniami do e-magazynu, mowy pożegnalne i prezentacje multimedialne oraz raporty podsumowujące spotkanie w Kordobie.

Wieczorem odbyło się „farewell party” czyli przyjęcie pożegnalne w auli szkolnej, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice goszczący uczniów i pozostałe osoby zaangażowane w pracę nad projektem. Atmosfera była bardzo miła, a my – uczniowie i nauczyciele – mieliśmy okazję, aby podziękować za tak cudowną rodzinną atmosferę i opiekę nad dziećmi.

Lidia Kozłowska


Jesteś tutaj: Erasmus Plus PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ “ALL ROADS LEAD TO ROME”