Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wycieczka do Gdańska

Dnia 9 września br. klasa 6 b wraz z wychowawcą p. Balbiną Rogalką, p. Joanną Grzesińską i rodzicem p. Adrianą Feder odwiedzili Gdańsk. Tam czekał na nas pan przewodnik. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy spod Bramy Wyżynnej przez którą wiódł główny trakt do miasta. Zwiedziliśmy kolejno: Muzeum Bursztynu, Złotą Bramę, Bazylikę Mariacką, Żuraw, Zielona Brama, Dwór Artusa oraz fontannę Neptuna. Dzięki wiedzy pana przewodnika dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących Gdańska oraz zwiedzanych obiektów. Uczestnicy wspólnej wyprawy wzięli udział w konkursie z nagrodami. W grupach mieliśmy za zadanie odpowiedzieć na pytania podsumowujące zdobytą wiedzę. I miejsce zdobył zespół dziewcząt : Weronika Kluczyńska, Wiktoria Szulc, Weronika Stachowiak oraz Nela Fiłonowicz. Wiedzą zaimponował również Kacper Kichler. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i zauroczeni pięknym miastem.

Balbina Rogalka

 

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-7 Wycieczka do Gdańska