Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Z wizytą w siedzibie J.S. Hamilton Poland S.A.

W styczniu klasa IIa gościła w gdyńskiej siedzibie firmy Hamilton. Nasza wizyta przebiegała dwuetapowo. Najpierw zaproszono nas do sali konferencyjnej, gdzie zapoznaliśmy się z liczącą prawie 70 lat historią firmy oraz z profilem jej działalności. Dowiedzieliśmy się, że Hamilton to profesjonalne laboratoria świadczące wiele usług dla przemysłu, handlu, transportu. Brzmi to bardzo ogólnie, a chodzi między innymi o analizy żywności, farmaceutyków, kosmetyków, produktów chemii gospodarczej, opakowań, paliw; badanie próbek środowiskowych ( wody, ścieków, odpadów, gleby); konsumenckie testy produktów; ustalanie ilości i wagi towarów.

 

Bogatsi o wiedzę teoretyczną ruszyliśmy na zwiedzanie laboratoriów. Podzielono nas na dwie niewielkie grupy, trochę ze względów bezpieczeństwa, ale przede wszystkim dlatego, żebyśmy nie przeszkodzili pracownikom w wykonywaniu pracy. Każdy otrzymał fartuch ( wyglądaliśmy w nich trochę jak duchy) i tak zabezpieczeni kontynuowaliśmy zwiedzanie.

Laboratoria zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy prześledzić drogę przywiezionej do firmy próbki od momentu jej przyjęcia do stworzenia raportu na temat jej jakości. Obejrzeliśmy sprzęt laboratoryjny wyglądający tak, jak wyposażenie agentów z seriali CSI, dowiedzieliśmy się, jak bardzo drogie są niektóre urządzenia, zobaczyliśmy również, jak bardzo w takich miejscach dba się o bezpieczeństwo.

Naszą wizytę traktujemy jako możliwość zapoznania się z zawodami, o których niewiele wiemy, dowiedzenia się, jaką ścieżkę edukacyjną powinni wybrać ci, którzy chcieliby w przyszłości pracować w podobnym miejscu.


Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III Z wizytą w siedzibie J.S. Hamilton Poland S.A.