Spotkanie z Panem Sławomirem Siezieniewskim

„Jeśli coś robisz, rób to dobrze!”

Klasy dziennikarskie miały niezwykłą okazję wysłuchać porad dziennikarza, pana Sławomira Siezieniewskiego (TVP INFO i TVP Gdańsk), którego gościliśmy w naszej szkole w środę 15 marca 2017r. Znany prezenter telewizyjny, zaproszony przez redaktora Tomasza Gawińskiego, który od dwóch lat czuwa nad naszymi młodymi dziennikarzami z kl. IB i IIB, odkrył przed uczniami tajniki  pracy dziennikarskiej.

Pan Sławomir Siezieniewski opowiadał o swoich pasjach muzycznych, o tym, w jaki sposób stał się dziennikarzem, o pierwszej pracy. Uświadomił młodzieży, że wiedza wyniesiona ze szkoły (tak często lekceważona i niedoceniana) okazuje się bardzo przydatna w sytuacjach, gdy na gorąco trzeba relacjonować ważne i zaskakujące wydarzenia. Mówił również o manipulacji faktami, zaangażowaniu i odpowiedzialności za słowa. Zachęcał do nauki i odkrywania pasji, do ciekawości i korzystania z wszelkich możliwości, jakie podsuwa szkoła. Nigdy nie wiadomo, co się w życiu przyda.

To wyjątkowo interesujące spotkanie należy podsumować słowami pana Sławomira Siezieniewskiego: „Jeśli coś robisz, rób to dobrze!”

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III Spotkanie z Panem Sławomirem Siezieniewskim