Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„HOLLYŁÓDŹ”

W dniach 26-28kwietnia gimnazjaliści z klas Iab, IIb i III mieli możliwość bliżej poznać stolicę polskiego filmu – Łódź. Z przewodnikiem odwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, dawnego pałacu Scheiblera oraz wytwórnię filmów animowanych SE-MA-FOR, gdzie następnego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych, podczas których techniką poklatkową samodzielnie tworzyliśmy krótkie filmy animowane. W Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi poznaliśmy, gdzie kształcą się przyszli reżyserzy, aktorzy, scenarzyści oraz udaliśmy się na projekcję pierwszego filmu Romana Polańskiego sprzed kilkudziesięciu lat i współczesną produkcję – pracę dyplomową absolwentki w/w szkoły. Mimo deszczu wyruszyliśmy na spacer ulicą Piotrkowską i oczywiście szlakiem filmowym, Aleją Gwiazd kina polskiego dotarliśmy do  Łódzkiej Manufaktury. Po wyjściu z Muzeum Włókiennictwa i warsztatach filmowej animacji wyruszyliśmy na seans do planetarium Niebo Kopernika na seans „Na skrzydłach marzeń”. Pierwszy polski film zrealizowany metodą fulldome, która pozwala wyświetlić film na ekranie okalającym widownię z wszystkich stron i rzeczywiście uczestniczenie w seansie dostarczyło nam niesamowitych wrażeń, czasami dosłownie wciskających w fotel.

W ten sposób od gwiazd kina polskiego dotarliśmy do gwiazd na niebie.


Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III „HOLLYŁÓDŹ”