Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Żywa lekcja historii

Przybyli rycerze...., czyli historia na żywo
Lekcja żywej historii w naszej szkole odbyła się w poniedziałek 22 maja.Tematem zajęć  było rycerstwo i jego zwyczaje. Uczniowie mieli okazję w nieszablonowy sposób poznać obyczaje naszych przodków. Dowiedzieli się, jak wyglądała droga wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza, usłyszeli informacje o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach.
Nadrzędnym kryterium tych zajęć jest ich interaktywność – młodzi odbiorcy odgrywają w nich różnorodne role, dzięki czemu mają unikalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem minionych epok. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie wykorzystywane rekwizyty są wiernymi replikami historycznych oryginałów.
Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych.Mogli przekonać się, że historia nie jest nudną nauką, lecz może być fantastyczną przygodą.


Jesteś tutaj: Start