Zielona Szkoła klas młodszych

Wyjazd na „zieloną szkołę” to czas na zabawę, naukę, sport i oczywiście integrację. Tak było również w tym roku. Klasy 2b i 3a wraz z wychowawczyniami i panią Pauliną pojechały na jezioro Charzykowskie do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Mnóstwo różnorodnych zajęć sprawiło, że nikt się nie nudził. Pływaliśmy łodzią motorową, oglądaliśmy i wykonywaliśmy badania torfowiska, uczestniczyliśmy w zajęciach z ornitologii i limnologii, przywieźliśmy na pamiątkę samodzielnie wykonane rękodzieło z makramy. Nauczyliśmy się także oznaczania gatunków roślin zielonych. Był też czas na strzelanie z łuku, dyskotekę i ognisko. Miło spędziliśmy te chwile przebywając wiele godzin na powietrzu wśród pięknych lasów i  krajobrazów Borów Tucholskich.

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3 Zielona Szkoła klas młodszych