Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasa II a w Muzeum II Wojny Światowej

Ostatniego dnia maja odwiedziliśmy niedawno otwarte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zarówno budynek jak i ekspozycja zrobiły na nas ogromne wrażenie. Sercem Muzeum jest wystawa główna, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. Tworzą ją trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. Została podzielona na 18 sekcji tematycznych, co odzwierciedla układ sal na wystawie.Na wystawie głównej znajduje się ok. 2 tys. eksponatów, ale nie zabrakło tam również nowoczesnych stanowisk multimedialnych, których  jest ok. 240. Mogliśmy za ich pomocą mogą przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej.Chociaż spędziliśmy na zwiedzaniu ponad dwie i pół godziny, nie byliśmy w stanie obejrzeć wszystkiego, dlatego z pewnością wrócimy do muzeum z klasą lub z rodzicami.

 

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III Klasa II a w Muzeum II Wojny Światowej