Balladyna

20 października uczniowie z  klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia „Balladyny” Juliusza Słowackiego na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni. Romantyczny XIX- wieczny dramat mógł wielokrotnie zaskakiwać nawet tych znających treść utworu, bo chociaż słowa pozostały niezmienione, zastosowano wiele współczesnych odwołań. Zamiast koni mogliśmy usłyszeć i zobaczyć wjeżdżający na scenę samochód Kirkora. Współcześnie ubrane Alina i Balladyna nie zbierały malin do dzbanków czy koszyczków, tylko wybrały się do lasu wyposażone w foliowe jednorazowe siatki. Rapujący von Kostryn czy śpiewająca niczym rockowa wokalistka Balladyna to kolejne innowacje wprowadzone do spektaklu przez reżysera Jacka Bałę.

Przedstawienie mogło nie wszystkim się podobać, ale na pewno nie pozostawało obojętnym widzom. Warto zobaczyć! (K.K)

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III Balladyna