”Natura 2000 - Przystanek Bałtyk"

Na  początku października uczniowie klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni przystąpili do projektu : ”Natura 2000 - Przystanek Bałtyk. Edukacja społeczności nadmorskich obszarów chronionych”.
W ramach projektu odbywają się warsztaty, obejmujące łącznie 24 godziny lekcyjne, konkursy ekologiczne, fotograficzne oraz multimedialne. Do tej pory dzieci uczestniczyły w trzech blokach tematycznych na terenie naszej szkoły, przeprowadzonych przez doświadczonych ekspertów z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.

Celem w/w projektu jest:
- nabycie przez uczniów wiedzy na temat potrzeb ochrony przyrody,
- poznanie metod ochrony przyrody,

- uświadomienie korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu,

- poznanie metod aktywizacji społeczności lokalnych w obszarze tematyki nadmorskich obszarów chronionych,

- zapoznanie się z dobrymi praktykami i przykładami zrealizowanych wydarzeń ekologicznych,
- przygotowanie konspektów wydarzeń edukacyjnych promujących ideę ochrony przyrody oraz wiedzę na temat korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu.

Najważniejszym celem jest jednak zwiększenie wrażliwości dzieci na piękno przyrody, na konieczność jej ochrony dla siebie i przyszłych pokoleń.

Opiekunki projektu:
Joanna Zarzycka i Izabela Betka

Jesteś tutaj: Informacje dla rodziców ”Natura 2000 - Przystanek Bałtyk"