Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KOŁO TEATRALNE NA SPOTKANIU HAMLETÓW

Koło Teatralne naszego gimnazjum pod opieką pani Katarzyny Kowalskiej uczestniczyło w trójmiejskich obchodach urodzin Williama Szekspira. Z tej okazji 23 kwietnia na ulicę Długą w Gdańsku przybyło ponad trzydziestu znanych polskich aktorów, aby na jednym z dziesięciu przedproży gdańskich kamienic odegrać po raz kolejny rolę Hamleta.

„Być albo nie być – oto jest pytanie” – to najsłynniejszy cytat z dramatu Szekspira, znany również tym, którzy jeszcze nie zetknęli się z lekturą „Hamleta”, ale tego dnia mogliśmy usłyszeć również inne fragmenty zaprezentowane w mistrzowski sposób m.in. przez Krzysztofa Tyńca czy Mirosława Bakę.

Przekonaliśmy się, że z pewnością nie jest łatwo recytować tekst na ulicy do nieustannie przemieszczającej się widowni… Po kulturalnym doświadczeniu z epoki teatru elżbietańskiego, udaliśmy się na lody i ciasteczko do pobliskiej kawiarni. To był naprawdę miło spędzony czas Uśmiech


Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 KOŁO TEATRALNE NA SPOTKANIU HAMLETÓW