Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

DZIEŃ NASZYCH TALENTÓW

W sobotę 16 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie projektu „A ja chcę być…”, realizowanego w klasach 0 - 6 SP przy wsparciu ODiTK i wielu sponsorów. Na początku dyrektor ZS nr 6, Pan Sławomir Wiśniewski serdecznie powitał Panią Prezydent Ewę Łowkiel oraz wszystkich przybyłych gości. Po prezentacji efektów działań przez koordynatorkę projektu, Aleksandrę Zienowicz, rozpoczęła się część artystyczna prowadzona przez panie: Małgosię Pietruszewską i Marylę Włodkowską.

W programie zaprezentowały się osoby, które z pewnością mogą o sobie powiedzieć –„Mam pasję i talent…”:

- Paulinka Nasuta (zdobywczyni III miejsca w konkursie XI Przeglądu Piosenki Popularnej POP CIS)

- zespół z klasy drugiej szkoły podstawowej z piosenką w rytmie rapu

- dzwoneczkowy koncert pierwszoklasistów, którymi dyrygował Sebastian z IIa

- cudowne wykonanie utworu na skrzypcach i wiolonczeli w interpretacji Marysi Raczkowskiej i pani Maryli Włodkowskiej

- zaledwie sześcioletni artyści z naszej zerówki z piosenką w języku angielskim „O pięciu małych małpkach”

- Maja Matuszewska i Zuzanna Strzedzińska - czyli cheerleaders z zespołu Elka, działającego przy MDK (mistrzynie I i II miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach w kat. 14-16 lat) oraz uczennice z klasy Ib z występem tanecznym.

Na scenie po występach mistrzów wokalno-instrumentalnych poznaliśmy mistrzów sportu, a nasi gimnazjaliści: Patrycja Pankau (mistrzyni w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego) oraz Oskar Cichosz (drużynowe mistrzostwo Polski w rugby) przeprowadzili krótki wywiad ze znanymi sportowcami, wspierającymi realizację projektu: Olgą Niewiarowską – mistrzynią MTB (maratony rowerowe) i zawodniczkami drużyny ENERGA OLIMPIA OSOWA w unihokeju (Mistrzynie Polski i III miejsce w Pucharze Europy). Dowiedzieliśmy się, co jest najważniejsze w dążeniu do sukcesu i dlaczego warto żyć z pasją. A ponieważ pasja i talent rodzi się w rodzinie, nie mogło zabraknąć fantastycznego rodzinnego występu rodzica naszych uczniów - pana Adama Sawickiego z córkami i synem, dzięki którym usłyszeliśmy znane przeboje z mocnym brzmieniem gitary i perkusji.

Kiedy zaproszeni goście udali się na poczęstunek, na sali gimnastycznej rozpoczął się konkurs „Mam talent” oraz występ finalistów konkursu piosenki angielskiej. W tym czasie na boisku szkolnym najmłodsi z klas 1-4 mogli rywalizować w budowaniu z klocków, malowaniu kredą na boisku oraz w wielu przygotowanych konkurencjach sportowych. Nie lada atrakcją było malowanie twarzy czy możliwość walki na miecze z przebranym piratem. Oczywiście na wszystkich czekały nagrody, a ponieważ słoneczna pogoda sprzyjała zabawie na podwórku, toteż chętnych do udziału w konkursach było wielu.

Podczas imprezy odbywała się akcja charytatywna „Serce dla Adama”- ucznia klasy Ib, który uległ wypadkowi i czeka na rehabilitację. Przy wejściu przybyli goście mogli podziwiać prace uczniów na wystawie ceramiki i gazetki redagowane za zajęciach koła dziennikarskiego.

Mimo soboty, warto było przyjść do szkoły na Dzień Naszych Talentów.


Jesteś tutaj: Archiwum 2011/2012 DZIEŃ NASZYCH TALENTÓW