Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KLASA IIIC W FINALE KONKURSU „SZWECJA Z KLASĄ”

Mimo że nie wygraliśmy, możemy być z siebie dumni, gdyż w konkursie foto-lirycznym zorganizowanym przez Stena Line udało nam się zakwalifikować do finału wraz dziesięcioma innymi klasami. Z zadania wywiązaliśmy się fantastycznie, co potwierdzały pozytywne komentarze pod naszym zdjęciem i ilość zebranych lajków. Malując twarze i przebierając się w żółto-niebieskie barwy Szwecji, bawiliśmy się świetnie. W pewien sposób była to również promocja naszego gimnazjum, gdyż każdy oglądający nasze zdjęcie mimowolnie dowiadywał się, skąd pochodzi tak niesamowita Pippi, Wiking z małżonką oraz że Ci przystojni chłopcy i fantastyczne, roześmiane dziewczyny, to uczniowie Gimnazjum nr 7 w Gdyni. Po prostu jesteśmy SUPER! Gratulujemy zwycięstwa Jedynce i Gimnazjum z Potęgowa i pomyślnych wiatrów podczas rejsu do Szwecji, który był główną nagrodą w konkursie.

 

A OTO NASZE LIMERYKI:

Przyjazny łoś zbudził klasę o poranku,

mając nadzieję, że dotrze bez szwanku

do Szwecji piękniejszej od słońca,

w której przygody nie mają końca,

gdzie Pippi borówkę przyrządza w garnku.


***

Välkomna i Hej!

– gdy myślisz żółto - niebieski – tak jak my się śmiej!

Pipi, łosie i Viking liczą na Stena Line zaproszenie,

A dla nas – marzących o podróży, to super wydarzenie.

Välkomna i Hej, przyjazny wietrze nam wiej!

 

***

Pewne znane z Gdyni dzieciaki

Na wycieczkę mają pomysł taki,

By z Vikingiem i Pippi zabawną

Zwiedzić Szwecję przepiękną i sławną.

Plan wycieczki jest nie byle jaki!

 

Autorką zdjęcia jest Zuza Piontke, a głównego limeryku (ocenianego przez jury) Patrycja Pankau.


Jesteś tutaj: Archiwum 2012/2013 KLASA IIIC W FINALE KONKURSU „SZWECJA Z KLASĄ”