Dzień Sportu 2013

W dniu 7 czerwca 2013r. na terenie Zespołu Szkół nr 6 w Gdyni nauczyciele wychowania fizycznego przy pomocy finansowej Rady Rodziców zorganizowali Dzień Sportu. W imprezie wzięły udział dzieci klas 4-6 Szkoły Podstawowej oraz  uczniowie Gimnazjum. Głównym założeniem programu imprezy była różnorodność form konkursów rekreacyjno – sportowych. Celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, poprawa sprawności fizycznej, dbałości o harmonijny rozwój organizmu, kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych oraz wychowywanie do rekreacji, edukacja przez zabawę, aktywizowanie dzieci o mniejszym potencjale ruchowym, wdrażanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Konkursy sportowe przeprowadzali nauczyciele wychowania fizycznego, we współpracy z nauczycielami innych przedmiotów. Nauczyciele wychowawcy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów swoich klas. Każdy uczeń mógł startować w każdej konkurencji. Za każdą konkurencję otrzymywał punkty, które zapisywane były na Karcie Startowej. W każdej z konkurencji festynowych wyłoniono najlepszego zawodnika w kategorii Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W trakcie całej imprezy odbywał się „Koncert życzeń”, podczas którego każdy mógł przesłać dowolną dedykację muzyczną dowolnej osobie.

Organizatorzy zapewnili nagrody w postaci dyplomów i nagród rzeczowych dla najlepszych uczniów w każdej konkurencji, oddzielnie dla SP i Gim. Słodką nagrodę wręczana była każdemu kto odda do biura festynu wypełnioną Kartę Startową. Wszyscy uczestnicy konkurcu degustowali słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Podsumowanie wyników wszystkich konkursów indywidualnych i grupowych, wręczenie nagród i dyplomów najlepszym zawodnikom i klasom odbywało się na bieżąco.

Wyniki festynu:

Gim I m. Patryk Lenarczyk

Slalom hokejowy:

Gim I m. Paweł Tarasek

Wspólne malowanie „Jak spędzamy czas wolny”:

SP I m. Zuzia Gollnau

Gim I m. Natalia Richert