Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W czerwcu uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Zakopane i jego okolice. W drodze na południe Polski zwiedzili Ojcowski Park Narodowy - Pieskową Skałę, maczugę Herkulesa i  Dolinę Prądnika. Drugi dzień spędzili w Krakowie, gdzie zobaczyli Drogę Królewską: Bramą Floriańska, ulice Floriańską, Stare Miasto: rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha, dziedziniec Collegium Maius, Wawel. Tego samego dnia spędzili czas w  kopalni soli w Wieliczce, gdzie oprócz przejścia trasą górniczą obejrzeli pokaz laserów i film 5D. Kolejnym punktem wycieczki było Zakopane, a dokładnie  Jaszczurówka, Kościół Matki Boskiej Fatimskiej, Gubałówka, cmentarz na Pęksowym Brzysku, spacer po Krupówkach i wspaniała wycieczka do Doliny Chochołowskiej – przejazd kolejką  najdłuższą i największą doliną w polskich Tatrach i wejście  na Polanę Chochołowską. W drodze powrotnej zwiedzili Częstochowę – Sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze. Wszyscy wrócili pełni wrażeń, pamiątek, zmęczeni i gotowi do kolejnej wyprawy.

 

Jesteś tutaj: Archiwum 2013/2014 WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO