Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

„BADAM, DOŚWIADCZAM, EKSPERYMENTUJĘ"

Dzieci z klasy 4 i 5 przez cały rok szkolny eksperymentowały na zajęciach kółka przyrodniczego. Zabawy, w czasie których uczniowie wykonywali proste doświadczenia, dostarczyły dzieciom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk.

Uczniowie dostrzegali coś, czego wcześniej nie widzieli, szukali przyczyn dostrzeżonych zjawisk i odpowiedzi na pytania:

Czego potrzebuje ogień?

Co powstaje podczas spalania świeczki?

Dlaczego krople są okrągłe?

Co pływa co tonie?

Jak powstają bańki mydlane?

Jak powstaje i się zachowuje wodne tornado?

Jak określić wiek drzewa?

Co to jest ciecz nienewtonowska?

Radość i fascynacja w oczach młodych badaczy utwierdza mnie w przekonaniu, że naprawdę warto inicjować i prowadzić z dziećmi eksperymenty i zabawy o charakterze badawczym.

Do zobaczenia we wrześniu :))

opiekun kółka Joanna Zarzycka


Makaronowe mosty

Klasa 5a wzięła udział w fantastycznym pokazie i warsztatach pt. "Konstrugetti czyli makaronowe konstrukcje mostowe" zorganizowanych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Najpierw uczniowie poznali historię budowy mostów i różne techniki ich tworzenia. Następnie przy użyciu makaronów mieli okazję samodzielnie konstruować mosty. To było niesamowite doświadczenie, które potwierdziło kreatywność i zmysł techniczny co niektórych uczniów! Po wytężonej pracy mieliśmy okazję na własnej skórze przekonać się, że pokonywanie mostów nie zawsze jest łatwą sprawą. Na szczęście wszyscy dzielnie przebrnęli przez "mostową" przeszkodę.

Więcej na naszym facebooku.

Adventure Park

23.05. klasa 4a była w Adventure Parku, wzięła udział w zajęciach integracyjnych, wszyscy  świetnie się bawili, pogoda dopisała, a na zakończenie było ognisko i kiełbaski.

Wyniki konkursu "Tajemnice przyrody"

I miejsce zdobyła: Martyna Wydra kl. 4a

I miejsce zdobyła: Martyna Benzłowicz kl. 5a


wyróżnienie otrzymał: Mateusz Dobrowolski kl. 4a

wyróżnienie otrzymała: Wiktoria Szulc kl. 5b

Gratulacje!!!

organizator konkursu: Joanna Zarzycka

Konkurs „Fabryka Pisanek” 2016

W dniu 16 marca br  na terenie Centrum Handlowego Riviera w godzinach od 10.00 do 18. 00 reprezentacja Szkoły Podstawowej w składzie: Magda Adamus, Martyna Wydra, Magda Jabłońska, Otylia Walczuk , Nela Fiłonowicz, Daria Kostun pod opieką pani Agnieszki Giedrojć- Gurin, wykonała trójwymiarową Pisankę według wcześniej nadesłanego projektu.

Uczennice klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 11 oraz pani Agnieszka Giedrojć-Gurin

Więcej…

Tajemnica kina

Klasy 5a i 5b wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszą atrakcją był przejazd kolejką SKM. Kolejną, najważniejszą był spektakl pt. "Tajemnica kina" na podstawie książki "Tajemnica kina" Martina Widmarka i Heleny Willis z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". W spektaklu poznaliśmy mieszkańców miasteczka Valleby. Przedstawienie detektywistyczne obfitowało w zagadki i domysły. Jak przystało na ten gatunek były zwroty akcji i niebezpieczne pościgi. Uczniowie byli również zaangażowani w policyjne śledztwo. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i to chyba najlepsza recenzja tego przedstawienia!


Strona 3 z 14

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-7