Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Gdyńska Liga Lekkoatletyczna 2015/2016

W dniu 8 lutego 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 wzięli udział w II rzucie Ligi Lekkoatletycznej, która tradycyjnie już odbyła się na Hali Lekkoatletycznej GCS przy ul. Olimpijskiej 5/9. Wybrane reprezentacje szkolne, dzieci klas 4-6 mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół gdyńskich w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 50m, bieg na dystansie 600m(dziewczynki) i 1000m(chłopcy), w skoku w dal, w skoku wzwyż, pchnięciu piłka lekarską (2kg dla dziewcząt i 3kg dla chłopców).

Rewelacyjnie spisali się tym razem nasi chłopcy z klasy 6: Mateusz Dziecielski oraz Luke Lovibond. Uczniowie ci zdobyli w swoich konkurencjach I miejsca, a tym samym po 9 pkt dla reprezentacji szkoły każdy. Mateusz uzyskał niebagatelny wynik 4,84m w skoku w dal, miażdżąc tym samym rywali. Zaś Luke zwyciężył w pchnięciu piłką lekarską o wadze 3kg, uzyskując wynik 9,97m. Punktowane miejsce zajął również Wiktor Zdrojewski, który w pchnięciu piłka lekarska uplasował się z wynikiem 8,50m na VI miejscu (3 pkt).

Pozostałe wyniki:

- bieg na 1000m chłopców: Michał Goitowski  4:19,80 minuty,

- bieg na 1000m chłopców: Robert Stachowiak  4:20,40 minuty.

Całej piątce bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej „Jedenastki” na terenie miasta Gdynii.

Gratulacje!!!

Agnieszka Giedrojć- Gurin


Zabawa Karnawałowa

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Klasa 4a, 6a oraz 6b uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy. Uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.


Tubaza

Tubaza to nowe centrum kulturalne powstałe na terenie Parku Kolibki w Gdyni. Pracujący w nim artyści zajmują się tematami związanymi ze sztuką miejską, architekturą, designem oraz technologią.
Dziś uczniowie klas 6 wzięli udział w warsztatach w Tubaza.Wzięli udział w zajęciach podczas których poznali technologię pracy z sitem, nauczyli się przygotowania oraz wykonywania projektów na papierze. Wszystkim bardzo się podobało!

Odwiedź również naszą stonę facebook.

POZNAJEMY STWORZENIA ZE ŚWIATA TOLKIENA

Jak stworzyć hasło w leksykonie Tolkienowskich postaci? – do realizacji tego zadania zdążały działania uczniów 6a/6b na lekcjach języka polskiego. Oczywiście najpierw musieliśmy zebrać materiał o różnych gatunkach istot – przyjaciół i wrogów Bilbo Bagginsa, poznanych podczas jego podróży z krasnoludami, od Pagórka do Samotnej Góry. A z pewnością wszyscy wnikliwie przeczytali lekturę „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, gdyż  bez problemu z zebranego materiału o bohaterach powstały fantastyczne plakaty. Na następnej lekcji przedstawialiśmy owoc pracy w grupach, czyli jacy byli i jak żyli m.in. hobbici, wargowie, krasnoludy, Gandalf, Beorn, trolle, orkowie, gobliny i oczywiście smok Smaug.

Więcej…

„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” K. DICKENSA – PRZEDSTAWIENIE SZÓSTOKLASISTÓW

Któż nie zna Ebenezera Scrooge’a - skąpca, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia i liczy się tylko z wartością pieniądza? To właśnie jego historię wielkiej przemiany przedstawili uczniowie klas szóstych. Było nieco strasznie (jak to zwykle bywa, gdy pojawiają się kolejne duchy w domu Ebenezera), ale i trochę śmiesznie.

Przez kilka lekcji w grudniu każdy zespół samodzielnie pracował nad scenariuszem kolejnej części, przygotowywał rekwizyty i stroje. Aż w końcu dokonaliśmy prezentacji, co wymagało ogromnego zaangażowania i pokonania tremy. Tak jak w prawdziwym teatrze: raz byliśmy aktorami na scenie, a po chwili już widzami na widowni.

W spektaklu nie zabrakło też efektów specjalnych. Krótko mówiąc, to było udane przedstawienie i mogło się podobać.

Katarzyna Kowalska

Więcej…

Strona 4 z 14

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-7