Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Z wizytą u przedszkolaków

15.10.2015 r. klasa 4a odwiedziła przedszkole nr. 14 w Gdyni. Oczywiście pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Nasze dzieci po raz kolejny wystawiły sztukę o Janie Pawle II, dzięki której dzieci przedszkolne mogły bliżej poznać osobę naszego Papieża - Polaka. Dzieci ze skupieniem oglądały nasz występ, wspólnie z nami śpiewały piosenki, a panie wychowawczynie ukradkiem ocierały łzy wzruszenia. Cieszyliśmy się, że mogliśmy dostarczyć innym wiele wrażeń. Nasze przyjście to również miłe spotkanie naszych dzieci ze swoimi paniami, które uczyły je od najmłodszych lat.

siostra Julia


XV Dzień Papieski

W poniedziałek uczniowie klasy 4a zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klas 0- 6 przedstawienie o Janie Pawle II, którego wspominaliśmy z okazji XV Dnia Papieskiego. Dzieci ukazały postać Papieża jako człowieka o wielkim i szlachetnym sercu, który potrafił kochać każdego człowieka, nawet tego, który go skrzywdził. Nasi aktorzy wczuli się w swoje role i odegrali najpiękniej jak tylko mogli. Cała publiczność żywo reagowała na sytuacje jakie działy się na scenie i chętnie włączała się we wspólny śpiew.

siostra Julia

Więcej…

Jan Paweł II Patron Rodziny

W niedzielę 11.10.2015r. obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II Patron Rodziny". Jest to dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.
Z tej okazji dzieci z naszej szkoły z klasy 4a wystawiły w naszym kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej sztukę pt.: "Spotkanie". Swoim zaangażowaniem, skupieniem, spontanicznością, pięknem odtwarzanych ról pomogły nam wszystkim przeżyć ten dzień i zobaczyć Ojca Świętego oczami dziecka, jako normalnego człowieka o wielkim poczuciu humoru, człowieka o wielkim sercu, kochającego każdego człowieka. Licznie zebrani parafianie nie mogli nadziwić się występem naszych małych aktorów, których obdarowali gromkimi brawami.

siostra Julia

Więcej…

Dyskoteka klas 4-6

Kilka dni temu odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku dyskoteka klas 4-6. Tematem przewodnim był Dzień Chłopaka. Oprócz tradycyjnych życzeń i pląsów na parkiecie przygotowałyśmy naszym kolegom różnorakie konkursy, od jedzenia cytryny począwszy, na wiązaniu kokardy i odgadywaniu marek samochodów skończywszy. Nasi starsi koledzy z gimnazjum zadbali o doskonałą muzykę i efekty świetlne. Wszyscy bawili się znakomicie, niektórzy prawie nie schodzili z parkietu. Mistrzem tańca został Cezary Matuszewski, Mistrzynią Magdalena Jabłońska, a Mistrzowską Parą Weronika Kluczyńska i Andrzej Pykosz!Gratulujemy wytrwałości i doskonałego wyczucia rytmu! A dla tych, którym nie udało się zdobyć tytułu tym razem: Pamiętajcie, kolejna dyskoteka już wkrótce!

Odwiedź nas również na facebooku!

WITAMY!

Mateusz jest już domu!!! Jego koleżanki i koledzy z całej szkoły przygotowali kartkę i powitanie niespodziankę.

Wirtualna adopcja

Uczniowie klasy 6a postanowili w tym roku szkolnym wirtualnie adoptować psa z gdyńskiego schroniska. Szukali tego najbardziej skrzywdzonego przez człowieka i tak znaleźli Denara. Wielkie serca mają nasi uczniowie!!!

http://www.ciapkowo.pl/19191

Strona 8 z 14

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-7