Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Dzień językowy

Dnia 27.02.2015 odbył się w naszej szkole Dzień Językowy ‘What do we know about Romans?’, który w tym roku wypełniony był konkursami i pokazami poświęconymi rzymskiej kulturze. Uczniowie klas 6A i 6B uczestniczyli w czterech konkurencjach językowo-artystycznych. Rozwiązywali quiz, krzyżówkę, budowali rzymskie kolumny z papieru oraz zaprezentowali się na pokazie mody w strojach starożytnych Rzymian. Rzymianka Natasza Siemińska zaśpiewała dla wszystkich przebój w języku angielskim ‘Eternal Flame’. Wszyscy bawili się znakomicie. Zwycięską drużyną okazała się klasa 6A. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie nagrody. Autorkami programu Dnia Językowego były panie: Jagoda Wiśniewska, Lidia Kozłowska i Ula Nowak. Dekoracje opracowała pani Balbina Rogalka. Koordynatorem wydarzenia była pani Jagoda Wiśniewska.

Wybrane zdjęcia  z pokazu rzymskiej mody oddają atmosferę imprezy. Miłego oglądania!!!

2015-03-02
Więcej…

Lekcja muzealna

W piątek uczniowie klasy 5a odwiedzili Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku. Wzięli udział w zajęciach „Wszyscy do szalup”.  W trakcie zajęć dowiedzieli się jak zachować się w sytuacjach kryzysowych na morzu. Edukator  przedstawił  dzieciom najważniejsze sposoby wzywania pomocy oraz zasady postępowania podczas akcji ratunkowej na morzu. Uczniowie zapoznali się z różnymi środkami ratunkowymi na wystawie interaktywnej – mieli okazję założyć kamizelkę ratunkową, zjechać rękawem ewakuacyjnym, pokierować motorówką, popłynąć karawelą i wejść do tratwy pneumatycznej.  W drodze powrotnej spacer pod Żurawiem, przed Dworem Artusa przybliżył im historię Gdańska.

Agnieszka Kokorzycka
2015-03-01
Więcej…

Klasa 5a w InfoBox

W piątek uczniowie 5a odwiedzili InfoBox i zapoznali się z najważniejszymi planami rozwoju Gdyni, a także zrealizowanymi już inwestycjami o dużym znaczeniu dla miasta. Następnie wzięli udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej, dzięki której utrwalili  i poszerzyli  swoją wiedzę o Gdyni w aktywny i ciekawy sposób. Obejrzeli wspaniały film pokazujący Gdynię z lotu ptaka, a sami mogli obejrzeć nasze miasto z wieży widokowej.

Agnieszka Kokorzycka
2015-01-19
Więcej…

WZDŁUŻ I WSZERZ EWANGELII

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ DLA KLAS 4

9.01.2015r. zorganizowałam w naszej szkole konkurs wiedzy religijnej dla uczniów klas IV pod hasłem: "Wzdłuż i wszerz Ewangelii". Pytania, na które mieli odpowiadać uczniowie, oraz inne zadania w kategoriach : Piosenki, Kalambury, Sceny biblijne, Puzzle - zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły "bawić się" wiedzą zdobytą w ciągu 4 lat, zachwycić się nią,  aby odkryły w sobie " drogocenny talent" - w czym jestem dobry, co umiem najlepiej, w czym mogę pomóc, aby wesprzeć swoją grupę. Dzieci pokazały szeroki wachlarz umiejętności  od zdobytej wiedzy po umiejętność współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji. Zwyciężyła klasa 4b, zdobywając  67 punktów, klasa 4a punktów 57. Gratulujemy zwycięzcom.

Siostra Julia
2015-01-11
Więcej…

Strona 14 z 14

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-7