Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Archiwum 2012/2013

Obchody Światowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej w naszej szkole

Drukuj

DSC02364mW poniedziałkowe przedpołudnie, 3 grudnia 2012 roku mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć w murach naszej szkoły Panią Idę Karolewicz wraz z synem. Pani Ida jest osobą niewidomą. Podczas spotkania uczniowie klas integracyjnych mieli okazję poznać bliżej blaski i cienie codzienności osoby niewidomej. Pani Ida bardzo interesująco opowiadała o swoim życiu, aktywności zawodowej i wielu pasjach, jakim się oddaje. Syn Pani Idy w ciekawy sposób zaprezentował nam działanie szeregu urządzeń, które na co dzień ułatwiają życie osobom niewidomym. Największe emocje wzbudziła tabliczka do pisania brajlem.

Więcej…

Kiermasz Świąteczny w ZS nr 6 w Gdyni

Drukuj

dsc06041mPiątkowe popołudnie i wieczór w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Wrocławskiej mijały w atmosferze radości i wspólnego kolędowania. Stało się tak za przyczyną kolejnego już Kiermaszu Świątecznego, który jak poprzednimi latami cieszył się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i uczniów. Na ten czas sala gimnastyczna dzięki efektownym dekoracjom zmieniła się w betlejemską stajenkę, a uczniowie ubrani w piękne kostiumy wcielili się w postacie biblijne. Na uwagę wszystkich zwrócił przepiękny układ choreograficzny, który odtańczony został przez nasze „szkolne aniołki”.

Więcej…

KOŁO TURYSTYCZNE NA TROPACH ORP GROM

Drukuj

DSC09170mJako mieszkańcy Gdyni i uczniowie szkoły, noszącej imię Bohaterskiej Załogi ORP GROM, z pewnością powinniśmy zgłębiać wiedzę o morskiej żegludze i patronie naszej szkoły. Przykład dają nam czwartoklasiści, którzy z panią Urszulą Nowak, wybrali się na zajęcia do Akademii Morskiej w Gdyni. Na początku młodzi turystyczni tropiciele obejrzeli film o praktyce morskiej studentów na Darze Młodzieży, a następnie poznali historię uczelni i jej najwybitniejszych absolwentów. A w razie gdyby ktoś zechciał w przyszłości (wszak to już jest możliwe za 10 lat)zasmakować morskiej żeglugi, dowiedział się już teraz, co można robić po ukończeniu określonych kierunków studiów na AM.

Więcej…

O WOLNOŚCI OD…

Drukuj

DSC02396mW ramach Tygodnia Profilaktyki w naszej szkole 5 grudnia 2012r. uczestniczyliśmy w Centrum Kultury w Małym Kacku w spektaklach profilaktycznym, przygotowanych przez Teatr „Moralitet” z Krakowa. Najmłodsi uczniowie z klas 0-3 obejrzeli przedstawienie „Cisza”, które zakończyło się niespodzianką, czyli spotkaniem z Mikołajem. Starsi koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej i gimnazjum, poprzez zabawną sztukę pod tytułem „Zalogowani ” mieli okazję zastanowić się nad problemem zagrożeń, wynikających z nieumiejętnego lub nadmiernego korzystania z komputera i internetu. Wszyscy podczas spektaklu dobrze się bawili, ale „i śmiech niekiedy może być nauką”…I tak też było tym razem, co potwierdziła dyskusja, do której chętnie włączali się widzowie, odpowiadając na pytania aktorów, prowadzących spotkanie. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na biało, podobnie jak w poprzednim roku, gdy kolorem stroju chcieliśmy zamanifestować naszą wolność od różnego typu uzależnień.

Więcej…

WYSTAWA SZOPEK

Drukuj

W grudniu odbyła się w naszej szkole wystawa szopek Bożego Narodzenia.

Nad wszystkim czuwała siostra Julia i oczywiście nasza niezastąpiona plastyczka, pani Balbina Rogalka. Zwycięzcy jeszcze w grudniu poznali wyniki konkursu, ale w tak pięknym przedsięwzięciu najważniejsze były dzieła twórców, które podczas tegorocznego kiermaszu świątecznego, przykuwały uwagę licznie odwiedzających nasze szkolne progi gości. A oto autorzy bożonarodzeniowych szopek:

Więcej…

94. URODZINY NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Drukuj

„I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym
historią swą, mową, sztuką te trzy kwiaty
trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń
muszą wciąż kwitnąć by kraj dalej trwał”

Słowami piosenki M. Grechuty „ Ojczyzna” rozpoczął się 12 listopada uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny „ Moja Polska”, który to nasze świętowanie wypełnił, zaprezentowali uczniowie i uczennice zarówno szkoły podstawowej ( Martynka, Magda, Wiktoria z klasy 1 a, Paulinka z 2 b, Olivia z 3 b, Agatka i Magda z 4 a ), jak i gimnazjum ( z IIIc: Zuzia, Ala, Maja, Patrycja; z IIIa: Weronika, Zuzia, Kuba oraz z IIIb: Karola i Zuzka ). Muzyczne tło wzbogaciły Agata z I b ( gimnazjum) na flecie poprzecznym wraz z Olivką z 3 b na dzwonkach.

Więcej…

III Międzyszkolny Konkurs Historyczny „PRZEZ WIEKI DO NIEPODLEGŁOŚCI”.

Drukuj

DSC 0138Dnia 22 listopada gościliśmy uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół: Gimnazjum nr 18, Gimnazjum nr 19 i Gimnazjum nr 20, uczestników kolejnej, trzeciej edycji konkursu historycznego, którego tegorocznym organizatorem było nasze Gimnazjum nr 7.


Zaszczycili nas swoją obecnością: przedstawiciele władz miasta w osobie Prezydenta Michała Gucia oraz reprezentanci Rodzin Katyńskich z Prezesem Barbarą Pytko, a także Rodzin Sybirackich - z Aleksandrem Ryzińskim. Gości powitał Dyrektor Szkoły – mgr Sławomir Wiśniewski.

Więcej…

Międzyszkolny Dzień Językowy ‘Let’s Meet The Challenge’

Drukuj

Dnia 9.11.2012 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Dzień Językowy z udziałem klas szóstych szkoły podstawowej nr 23, szkoły podstawowej nr 34 i szkoły podstawowej nr 11 (gospodarzy). Nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego S.P.11opracowały scenariusze pięciu konkursów językowych. Wystąpiło dziesięć czteroosobowych zespołów z klas szóstych. Wiele emocji towarzyszyło uczniom przy zabawie ‘pytanie – odpowiedź’ , jak i przy ‘milionerach’. Konkurs z wypełnianiem tekstu piosenki angielskiej w wykonaniu Adele rozluźnił nieco atmosferę i sprowokował uśmiech na twarzach uczestników. Uczennice gimnazjum Estera Sawicka i Maja Matuszewska umilały czas wszystkim zgromadzonym na sali, śpiewając znane angielskie przeboje.

Więcej…

BRAWA DLA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU!

Drukuj
Listopad miesiącem patriotyzmu...bo przecież 11 listopada to dla Polski wyjątkowy dzień.
Aby uczcić Święto Niepodległości, organizowane są uroczystości oraz konkursy.
W V Miejskim Przeglądzie Piosenki i Poezji Patriotycznej zaprezentowali się wspaniale uczniowie naszej szkoły. W kategorii „piosenka patriotyczna” ( klasy I-III) Paulina Nasuta z kl.2 b radośnie piosenką „ Ułani” wyśpiewała wyróżnienie.
Natomiast Michał Wiliński z kl.4 a w kategorii „poezja patriotyczna” ( kl.4-6) okazał się najlepszy i brawurowo wyrecytowanym wierszem M. Hemara „ Modlitwa” wywalczył I miejsce.
Gratulujemy laureatom, opiekunom, ich rodzicom, a szkole życzymy więcej takich sukcesów!

Maryla Włodkowska i Ewa Bohdanowicz

Kółko Gier Planszowych „Główka pracuje”

Drukuj

IMG 0149Zainteresowanie uczniów grami planszowymi i dydaktycznymi niesie ze sobą wiele zalet. Gry planszowe stanowią doskonałe narzędzie motywujące do pracy ucznia, szczególnie ucznia nieśmiałego lub przekonanego o swoim braku zdolności w danej dziedzinie. Uczeń kontaktuje się ze swoim kolegą, równorzędnym partnerem, co w zdecydowany sposób ogranicza elementy stresu i lęku. Gra kojarzy się uczniowi z pewnymi elementami luzu, zabawy, co poprzez odpowiednie zaangażowanie emocjonalne pozwala przezwyciężyć obawy przed włączeniem się do wspólnego działania.

Więcej…

Strona 7 z 9

Jesteś tutaj: Archiwum 2012/2013