Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Program Erasmus Plus

I międzynarodowe spotkanie projektowe Ryga

I międzynarodowe spotkanie projektowe Ryga 18.03 – 25.03. 2018

Your market, your region, our Europe.

Uczniowie klas II i III gimnazjum: AgataHaberska, ZuziaMiks, PawełWielgus i Maciek Skiba wraz z nauczycielami Jadwigą Wiśniewską i Urszulą Nowak 18 marca 2018 wyjeżdżają na tygodniowe spotkanie projektowe do stolicy Łotwy. Będą to pierwsze międzynarodowe warsztaty w ramach projektu Erasmus plus:Yourmarket, your region, our Europe.W Rydze spotkają się uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół z Hiszpanii, Łotwy, Włoch i Polski.
Program spotkania zapowiada się bardzo interesująco. Będzie on obejmował zarówno pracę związaną z realizacją projektu jak i wycieczki edukacyjne. Oto szczegółowy plan warsztatów:

Training Activity in Riga, Latvia

Your market, your region, our Europe

18/03/2018 – 24/03/2018

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

(19/03)

(20/03)

(21/03)

(22/03)

(23/03)

(24/03)

11.00 - 16.00 Domina Shopping (shopping center near the hotel). Tasks: 1) find two differences between Latvian and your country selling style in shopping mall; 2) Buy 4 typical Latvian products which can stay fresh till Tuesday. Get ready to present them on Tuesday.

11.00 – Welcome in school/Excursion in the school (tram from Days Hotel at 10.30)

12.00-Presentations of the school (not more than 5 slides, 15 min for each partner).

10.00 – 13.00 Excursion in the central market and NON VERBAL shopping.

Gathering information about Riga through the characteristics of  this market.

Guided excursion with the possibility to go on the secret chambers, degustation of food, history etc. http://citadariga.lv

10.00 – 13.00 Preparing a presentation of Riga through Riga Central Market characteristics.

With the info gathered on Wednesday in Central market, Erasmus team elaborates an audiovisual presentation; a portrait of Riga (or Latvia) from the view of a Market.

9.00 – Departure to Cesis

09.00 –  12.00 Visiting Kalnciema Quarter Market

18.15  Departure from DAYS HOTEL to DINNER – “Lido” – national/traditional  Latvian food

13.00 – Lunch in neighbour school

14:00 Prepare the questionnaires regarding the visit and presentation of the Riga Central Market. (2h)

13.00 - 15.00 Cooking food and lunch

(Everyone will have list of the food which you have to find on central market – approximate expenses 10 – 15 EUR You have to ask your group to collect receipts!!! From this food student will make Latvian salad!

Presentations of Riga central market.

10.30 – 11.30 – Tour around Cesu Market Place

12.00 – 15.00 – Medieval Feast in Cesu castle

12.00 –  13.00 Reflections and Evaluation Session

15.00 – Coffee Break

15.30 - 17.00

E-Twinning (registration and posting reflections about NON-Verbal shopping).

Logo competition

15.30 – 16.30 – nice view in Sigulda

16.30 – 18.00 Ice-breaker activity, presentation of the food which was bought on supermarket in previous day and game - guess the food.

Free time

Krajowa Odznaka Jakości eTwinning– QualityLabel za projekt All roads lead to Rome

Po zakończonym projekcie ‘Allroadslead to Rome’, realizowanym w naszej szkole w latach 2015-2017 we współpracy ze szkołami z Włoch, Hiszpanii i Portugalii, koordynator Jadwiga Wiśniewska wystąpiła na platformie eTwinning o odznakę jakości za działania edukacyjne polskich uczniów i nauczycieli zarówno w kraju, jak i za granicą. W tym celu opisała szczegółowo wszystkie etapy projektu, wypełniając obszerny formularz na stronie eTwinning. Komisja programu eTwinning po zapoznaniu się z opisem działań projektowych realizowanych przez polską szkołę, przyznała wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom prestiżową Krajową Odznakę Jakości eTwinning– QualityLabel.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie przesłała na adres szkoły listy gratulacyjne dla Jadwigi Wiśniewskiej i dyrektora szkoły Sławomira Wiśniewskiego.


I Międzynarodowe Spotkanie w Palma de Mallorca

Program Erasmus plus 6.11-10.11.2017

W dniach od 6 do 10 listopada Jadwiga Wiśniewska i Joanna Ginter Reglińska uczestniczyły w I międzynarodowym spotkaniu projektowym w Palma de Mallorca w ramach programu Erasmus plus.W Hiszpanii, w szkole głównego koordynatora projektu 'Your market, your region, our Europe' spotkali się nauczyciele z czterech partnerskich szkół: z Palmy, Rygi, Perugii i Gdyni. Na spotkaniu uzgodniono terminy pozostałych międzynarodowych spotkań oraz omówiono wszystkie zadania projektowe, które realizowane będą w okresie dwóch lat 2017-2019.Po zakończonych warsztatach nauczyciele zwiedzili miasteczka w Serra de Tramuntana, łańcuchu górskim na Mallorce, który posiada status światowego dziedzictwa. Następne spotkanie projektowe odbędzie się w Rydze w marcu 2018 roku, w którym uczestniczyć będą uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA


ERASMUS PLUS w trojmiasto.pl

Dnia 17 sierpnia 2017 roku na portalu trojmiasto.pl ukazał się artykuł na temat projektu 'All roads lead to Rome', realizowanego w naszej szkole w latach 2015-2017, w ramach międzynarodowego programu ERASMUS PLUS. Poniżej treść artykułu:

Artykuł o naszym Erasmusie w Gazecie Wyborczej

Dnia 27 maja 2017 roku  w sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej opublikowany został artykuł podsumowujący dwuletnią pracę uczniów i nauczycieli gimnazjum nr 7 nad projektem unijnym ' All roads lead to Rome', realizowanym w ramach programu Erasmus plus. Autorem artykułu jest nauczyciel i współtwórca projektu Joanna Ginter Reglińska.

II międzynarodowe spotkanie projektowe ERASMUS+

II międzynarodowe spotkanie projektowe  nauczycieli w Priolo Gargallo na Sycylii w ramach programu ERASMUS+

w dniach 15 maj-19 maj 2017 r.

Nauczyciele z pięciu szkół partnerskich, z Hiszpanii, Włoch ( 2 szkoły), Portugalii i Polski uczestniczyli w drugim międzynarodowym spotkaniu projektowym, tym razem zorganizowanym przez szkołę w Priolo Gargallo. Były to ostatnie warsztaty związane z realizowanym wspólnie projektem ‘All roads lead to Rome’. Zweryfikowano ostatnie zadania, będące elementem scenariusza lekcji CLiL oraz interaktywnej  aplikacji komputerowej , opracowano i wypełniono ankiety ewaluacyjne, omówiono treść internetowego narzędzia Mobility Tool oraz sporządzono ostatni raport podsumowujący projekt. W trakcie czterodniowego pobytu nauczyciele mieli możliwość zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast na Sycylii, Taorminę. Zebrali tam informacje i dowody na istnienie dziedzictwa kultury rzymskiej i greckiej, tworząc fotograficzną dokumentację.

Więcej…

Wymiana do Portugalii

W dniach 26 marca do 1 kwietnia grupa uczniów biorąca udział w projekcie 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do miasta Barreiro w Portugalii.

Uczniowie gimnazjum: Marta Kocuniak, Nikola Stencel, Wiktoria Matuszewska oraz Wojciech Zaleski pod opieką nauczycielek Lidii Kozłowskiej (j. angielski)  oraz Joanny Ginter-Reglińskiej (historia) zostali przyjęci przez goszczącą uczestników projektu portugalską placówkę oświatową - Agrupamento De Escolas De Casquilhos.

W programie były zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży (z Hiszpanii, Portugalii, Polski i Włoch), warsztaty dla nauczycieli i uczniów na terenie szkoły oraz wycieczki służące realizacji tematyki projektu.

Więcej…

Strona projektu

Zapraszamy do odwiedzenie strony projektu

http://all-roads-lead-to-rome.webnode.pt/

Grupa Erasmus+ w Syrakuzach

W dniach 20-26 listopada grupa uczennic biorąca udział w projekcie 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do Syrakuz na Sycylii.

Uczennice gimnazjum Zuzanna Miks, Klaudia Woźniak, Magdalena Klein i Daria Dańko pod opieką nauczycielek j. angielskiego Jadwigi Wiśniewskiej i Lidii Kozłowskiej zostały przyjęte przez goszczącą uczestników projektu szkołę w Syrakuzach (XIV Instituto Comprehensivo K. Wojtyla).

W programie były zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży (z Hiszpanii, Portugalii, Polski i Włoch), warsztaty dla nauczycieli i uczniów na terenie szkoły oraz wycieczki służące realizacji tematyki projektu.

W czasie trwania wymiany zwiedziłyśmy Piazza Armerina i Roman Villa del Tellaro oraz miejscowe muzeum Paolo Orsi, gdzie mogłyśmy podziwiać pozostałości architektury starożytnego Rzymu - mury, kolumny, a także mozaiki, rzeźby, wyposażenie domów. Widziałyśmy to co do tej pory znane nam było tylko ze zdjęć.

Rodziny, które gościły nasze uczennice organizowały im dodatkowe atrakcje w czasie wolnym od zajęć w ramach projektu - zwiedzanie Syrakuz oraz zajęcia rekreacyjne.

Wróciłyśmy do naszej szkoły bogatsze o nowe doświadczenia i nowych przyjaciół.

napisała Lidia Kozłowska


Gazetka językowa ‘What happens in our school’ – wydanie październik 2016

Drukuj

Uczniowie Gimnazjum nr 7 we współpracy z koordynatorem projektu ERASMUS PLUS ‘All roads lead to Rome’ Jadwigą Wiśniewską opracowali kolejny numer gazetki językowej, zawierającej informacje na temat działań projektowych realizowanych w trakcie dwóch wizyt szkół partnerskich w Cordobie i Gdyni.

Zobacz gazetkę

Strona 1 z 3

Jesteś tutaj: Erasmus Plus