Inkubator Motywacji

MARZENIA WYZNACZAJĄ CEL

Wydawałoby się, że marzy każdy i sprawia mu to wielką przyjemność. Jednak, gdy określimy, że marzenie to swego rodzaju plan, który chcemy zrealizować i zrozumiemy, że nie jest to jedynie przyjemność związana z leniwym myśleniem o niebieskich migdałach i nierobieniem niczego, to okazuje się, że praca nad własną mapą marzeń może być nie lada wyzwaniem, szczególnie gdy ma się zaledwie 13lat i często nie wie się, kim chce się być i co robić w przyszłości. W ramach realizacji programu Marka Kamińskiego uczniowie klas I gimnazjum wykonywali  na zajęciach metodą kolażu prospekty, na których przedstawiali swoje marzenia, po to by w kolejnym kroku programu - określić swój cel do osiągnięcia, biegun, który chcieliby zdobyć. Okazało się, że nie było im wcale łatwo odpowiedzieć na pytanie, dokąd zmierzają, o czym marzą, co ich uszczęśliwia, ale próbować warto, bo bez marzeń nie ma celu. (K.K)

„Wszystkie nasze marzenia
mogą się spełnić,
jeśli mamy odwagę
do nich dążyć.”
Walt Disney

SPOTKANIE Z MARKIEM KAMIŃSKIM

Po podpisaniu umowy współpracy z Fundacją Marka Kamińskiego od września bieżącego roku szkolnego jako Zespół Szkół  staliśmy się inkubatorem motywacji, a nasi uczniowie z nauczycielami na lekcjach wychowawczych realizują autorski program pana Marka Kamińskiego – „10 kroków metody Biegun”. W związku z tym w piątek 4 listopada w naszej szkole gościliśmy znanego podróżnika Marka Kamińskiego, polskiego polarnika, organizatora ekspedycji na biegun i wypraw z Jaśkiem Melą.

Spotkanie wzbudzało zainteresowanie wszystkich: od uczniów klasy I szkoły podstawowej po gimnazjalistów klas III. Uczniowie z klas dziennikarskich pytali naszego gościa o najtrudniejsze, najważniejsze, ale też  najbardziej zabawne chwile w podróży, a także o sukcesy i porażki w drodze do celu.

Jesteś tutaj: Aktualności