Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 14 marca jak każdego roku laureaci konkursów klasowych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Do konkursu przystąpiły 3 osobowe zespoły klas 0 – 3. Każdy z uczestników zaprezentował recytację wiersza dowolnego polskiego poety. Komisja oceniająca recytatorów miała nie lada kłopot w wyłonieniu najlepszych. Zdobywcą I miejsca po raz trzeci okazała się Joasia Gostomska z kl.3a, II miejsce zdobyła Julka Halicka z kl.2a, a III miejsce otrzymała Victoria Kosidło z kl.3a. Dziewczynki, które zdobyły dwa pierwsze miejsca będą reprezentowały naszą szkołę w Eliminacjach Rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej.Trzymamy kciuki!


Gdynia na fali czyli spotkanie z żeglarstwem

29 marca odbyło się spotkanie "Gdynia na fali". Hasło przewodnie to: "Żeglarstwo to świetna zabawa i przygoda na całe życie".
Spotkanie prowadzone było przez trenerów żeglarskich Macieja Grabowskiego i Bartosza Makała. Opowiadali  o  sposobach żeglowania, rodzajach zawodów żeglarskich oraz przyjemnościach ze spędzania czasu  na wodzie. Wyjaśnili oni znaczenie słów: żaglówka, regaty, marina, kapok, żaglowce.
Dzieci brały udział w ćwiczeniach  na łódkach Optymist, ubieraniu kamizelek(kapoków), balastowaniu na symulatorach i łódce.
Na  zakończenie instruktorzy zachęcali dzieci do zapisów do klubu żeglarskiego i zasmakowania prawdziwej żeglarskiej przygody.


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gdyni

Na początku marca drużyna trzecioklasistów wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Gdyni pod hasłem: „Przechadzka po Gdyni z elementami historii i matematyki”. Do konkursu przystąpiły zespoły z 9 gdyńskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a: Joasia Gostomska, Victoria Kosidło i Natalka Weyer. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 10. Uczestnicy konkursu odpowiadali na wiele pytań z historii Gdyni,  a także jej współczesnych wydarzeń. Najciekawszym zadaniem okazało się rozpoznawanie na zdjęciach ważnych obiektów naszego miasta.


Muzyczne pożegnanie Karnawału

W czwartek, klasy: 1a, 2a,b, 3a odwiedziły Gdyńską Szkołę Muzyczną. Uczniowie wzięli udział w kolejnym koncercie edukacyjnym pt. „Muzyczne pożegnanie karnawału” z cyklu: Spotkanie w muzycznej Nutkolandii. Nasi uczniowie poznali muzykę taneczną z różnych krajów. Miały okazję posłuchać zarówno menueta, tanga, jak i rytmów gorącej samby. Wszystkie utwory w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej, również uczniów klas młodszych. Karnawałowy koncert zakończyła kapela dziecięca wykonując wesołą piosenkę ludową. Wszystkich wykonawców nagrodziliśmy gorącymi brawami.


Bal przebierańców klas młodszych

Naszą szkolną tradycją są  zabawy karnawałowe. Co roku  odbywa się  bal przebierańców dla klas 0-3.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczą  w tej formie rozrywki. W tym roku również wspaniale  bawili się i tańczyli pod kierunkiem pań z "El dance".

Na zakończenie  wszyscy  otrzymali słodkie nagrody.

Warsztaty artystyczne

5 stycznia dzieci klas 0-3  brały udział w warsztatach artystycznych. Wykonywały samodzielnie prezenty dla swoich babć  i dziadków. Były to kolorowe pachnące świece i mydełka. Zabawa  była  świetna, gdyż  każdy mógł  robić je  według  własnego  pomysłu.  Każda świeczka i każde mydełko było niepowtarzalne.

Strona 3 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3