Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Warsztaty artystyczne

5 stycznia dzieci klas 0-3  brały udział w warsztatach artystycznych. Wykonywały samodzielnie prezenty dla swoich babć  i dziadków. Były to kolorowe pachnące świece i mydełka. Zabawa  była  świetna, gdyż  każdy mógł  robić je  według  własnego  pomysłu.  Każda świeczka i każde mydełko było niepowtarzalne.

Dzień Babci i Dziadka

12  stycznia, w czwartek, odbył się uroczysty Dzień  Babci i Dziadka.

Jest to już  tradycją naszej szkoły, że mali uczniowie przygotowują program artystyczny z tej  okazji. Występ  odbył  się  na  sali  gimnastycznej. Poprowadziła go  pani  Marylka Włodkowska.  Dekoracje  wykonały panie Balbina Rogalka i pani Agnieszka Gurin. Dzieci  zatańczyły  poloneza, mówiły wiersze, a także zaśpiewały  wiele pogodnych piosenek o babciach i dziadkach. Było, jak zawsze  wesoło i sympatycznie. Po występie nasi ukochani goście zostali zaproszeni na poczęstunek do sal swoich wnuków. Był to mile spędzony wieczór  w gronie  rodzinnym.

Więcej…

Jasełka klas młodszych

„ Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…”

Jutro ostatni dzień nauki przed świętami i ostatni dzień w szkole w 2016 roku. Dla uczniów klasy 3a dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy. Nasza klasa poddając się magii Świąt Bożego Narodzenia przygotowała wzruszające spotkanie dla swoich najbliższych. W świąteczny nastrój wprowadziły nas Jasełka przeplatane kolędami i pastorałkami. Po części artystycznej zaprosiliśmy gości do sali, gdzie   na śnieżnobiałych obrusach wśród opłatków, pachnących świec i świerkowych gałązek czekał na wszystkich świąteczny poczęstunek. Były życzenia, gwiazdkowe, własnoręcznie wykonane upominki dla rodziców oraz miła, rodzinna atmosfera. To wzruszające spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.


Mistrz Ortografii – Junior

W piątek 9 grudnia uczniowie klas trzecich SP przystąpili do I etapu Gdyńskiego Konkursu Ortograficznego  Mistrz Ortografii – Junior. Konkurs ten odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 11 uczniów, przedstawicieli klas trzecich. Nasi najlepsi poloniści sprawdzili swoje umiejętności ortograficzne podczas pisania dyktanda. Rozwiązali również test ortograficzny. Najlepsze wyniki otrzymali : Tadeusz Wróbel z kl.3b i Weronika Samsel z kl.3a, II i III miejsce otrzymały: Inga Pawłowska i Natalia Weyer z kl.3a. Dwójka zwycięzców przechodzi do drugiego etapu konkursu i będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy za Was kciuki!


Jasełka dla przedszkoli

W grudniu zaprosiliśmy zaprzyjaźnione przedszkola nr 5, przedszkole „Miś”, przedszkole s. Dominikanek, i przedszkole nr 14 na jasełka przygotowane przez uczniów klasy 3a i 4a SP 11 pod kierunkiem s. Anicety. O oprawę muzyczną zadbała nasza Pani Maryla Włodkowska. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i wspólnie na koniec zaśpiewaliśmy kolędę.

Katarzyna Kucharczyk.


Projekt "Pogoda".

W listopadzie klasa 2a realizowała projekt "Pogoda". Kilkuosobowe zespoły obserwowały i notowały temperaturę (korzystając z termometru zaokiennego), kierunek wiatru (dzięki samodzielnie wykonanemu wiatrowskazowi), opady (dzięki samodzielnie wykonanemu deszczomierzowi), oraz zachmurzenie. Po wyznaczonym terminie stworzyliśmy wykresy, tabele, ilustrujące obserwacje dzieci. Każdy zespół zaprezentował swoje obserwacje uczniom  i nauczycielom klas 0-3 oraz rodzicom.


Strona 4 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3