Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych został uczczony przez klasę „0”przez zapalenie zniczy na grobach cmentarza w Gdyni - Orłowie . Uczniowie zapalili świeczkę w miejscu spoczynku wielkiego przyjaciela Orłowa księdza prałata Stanisława Zawackiego. Zostawiliśmy także „światło pamięci” na grobach tych, o których nikt już nie pamięta.


„Poznaj Gdynię z rybką Gdynką”

„Poznaj Gdynię z rybką Gdynką” – to Gdyński Szlak Edukacyjny, w którym biorą udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pierwsze zajęcia odbyły się w klasie 2b i 3a we wrześniu i wówczas  zapoznaliśmy  się z trasą podróży jaką proponuje nam Gdynka. We wtorek 18 października  razem z wychowawczyniami:  Marią Goitowską i Elżbietą Śliwińską oraz panią Joanną Mienik wybraliśmy się na pieszą wędrówką.  Odkrywaliśmy ciekawe zakątki naszego miasta i zdobyliśmy wiele cennych informacji. Dzięki programowi poszerzamy wiedzę o Gdyni oraz poznajemy miejsca, które warto odwiedzać. Zdobędziemy  odznakę Małego Przewodnika po naszym mieście.

Więcej…

Klasa „0” uczy się przechodzić przez jezdnię

Pani wychowawczyni wdraża zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Zwracamy uwagę na światła sygnalizacyjne  …

Gabriela Marchlewska

Lekcja muzyki "Na Czarnym Lądzie"

28 września w naszej szkole odbyła się  lekcja muzyczna pt. "Na Czarnym Lądzie". Słuchaliśmy muzyki afrykańskiej, dzieci  aktywnie uczestniczyły w lekcji. Muzycy prezentowali instrumenty pochodzące z dalekiego kontynentu. Dzieci  utrwaliły  wiadomości o klimacie  i zwierzętach afrykańskich. Na zakończenie  wszyscy wspólnie  pląsali w rytmie afrykańskiej  muzyki.


2a w INFOBOKSIE

We wrześniu klasa 2a  wybrała się  na zajęcia "Poznaj i zbuduj Gdynię" , które  odbyły  się  w  INFOBOKSIE. Przed zajęciami  poszliśmy na wieżę obserwacyjną  i  przez lornetę obserwowaliśmy wybrzeże. Dzieci   na  zajęciach poznały  nasze miasto dzięki  podświetlanej makiecie, interaktywnej mapie, zabawie  w  kalambury. Dowiedziały się, co to jest INFOBOX i czym się  zajmuje. Najprzyjemniejszą  częścią zajęć było budowanie domów przeszłości  dla  Gdyni, z klocków lego. Dzieci były w żywiole!


Pasowanie na ucznia

30 dzień września na długo pozostanie w pamięci dzieci z klasy 1a- tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów. Wydarzenie odbyło się na pokładzie okrętu ORP "Błyskawica", uczestniczyła w nim delegacja z ORP "Grom", więc emocje małych bohaterów zdarzenia sięgały zenitu. Pierwszoklasiści w strojach galowych i marynarskich kołnierzach prezentowali się wspaniale. Elegancki strój zobowiązywał do równie eleganckiego zachowania. Po uroczystym ślubowaniu w obecności sztandaru szkoły, każdy pierwszak został pasowany przez Pana Dyrektora na ucznia Szkoły Podstawowej nr 11. Dyrektor Sławomir Wiśniewski życzył również swoim najmłodszym uczniom wielu sukcesów w nauce i rozwijania pasji i zainteresowań, a przedstawiciele patrona szkoły wręczyli uczniom dyplomy.

Uroczysty charakter imprezy podkreślił specjalnie na tę okazję przygotowany przez starszych kolegów pod opieką pani Maryli Włodkowskiej występ i obecność pani pedagog Katarzyny Kucharczyk.

Dodatkową atrakcją popołudnia było zwiedzanie ORP "Błyskawicy" przez świeżo pasowanych uczniów i ich rodziców.

Więcej…

Strona 5 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3