Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Koncert patriotyczny klas młodszych

15 listopada klasy młodsze zostały zaproszone na koncert pieśni patriotycznych do Szkoły Muzycznej w Gdyni. Wspólnie z uczniami innych szkół wysłuchaliśmy utworów i pieśni z okresu zaborów oraz zdobycia niepodległości. W wykonaniu młodych uzdolnionych muzyków, skrzypce, gitara akustyczna, fagot i waltornia brzmiały pięknie.Na zakończenie wybrani uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące tematyki i wykonania koncertu , za co otrzymali drobne upominki. To wyjście to była lekcja historii, a także przyjemność obcowania z żywą muzyką na sali koncertowej.

 

Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych został uczczony przez klasę „0”przez zapalenie zniczy na grobach cmentarza w Gdyni - Orłowie . Uczniowie zapalili świeczkę w miejscu spoczynku wielkiego przyjaciela Orłowa księdza prałata Stanisława Zawackiego. Zostawiliśmy także „światło pamięci” na grobach tych, o których nikt już nie pamięta.


„Poznaj Gdynię z rybką Gdynką”

„Poznaj Gdynię z rybką Gdynką” – to Gdyński Szlak Edukacyjny, w którym biorą udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pierwsze zajęcia odbyły się w klasie 2b i 3a we wrześniu i wówczas  zapoznaliśmy  się z trasą podróży jaką proponuje nam Gdynka. We wtorek 18 października  razem z wychowawczyniami:  Marią Goitowską i Elżbietą Śliwińską oraz panią Joanną Mienik wybraliśmy się na pieszą wędrówką.  Odkrywaliśmy ciekawe zakątki naszego miasta i zdobyliśmy wiele cennych informacji. Dzięki programowi poszerzamy wiedzę o Gdyni oraz poznajemy miejsca, które warto odwiedzać. Zdobędziemy  odznakę Małego Przewodnika po naszym mieście.

Więcej…

Klasa „0” uczy się przechodzić przez jezdnię

Pani wychowawczyni wdraża zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Zwracamy uwagę na światła sygnalizacyjne  …

Gabriela Marchlewska

Lekcja muzyki "Na Czarnym Lądzie"

28 września w naszej szkole odbyła się  lekcja muzyczna pt. "Na Czarnym Lądzie". Słuchaliśmy muzyki afrykańskiej, dzieci  aktywnie uczestniczyły w lekcji. Muzycy prezentowali instrumenty pochodzące z dalekiego kontynentu. Dzieci  utrwaliły  wiadomości o klimacie  i zwierzętach afrykańskich. Na zakończenie  wszyscy wspólnie  pląsali w rytmie afrykańskiej  muzyki.


2a w INFOBOKSIE

We wrześniu klasa 2a  wybrała się  na zajęcia "Poznaj i zbuduj Gdynię" , które  odbyły  się  w  INFOBOKSIE. Przed zajęciami  poszliśmy na wieżę obserwacyjną  i  przez lornetę obserwowaliśmy wybrzeże. Dzieci   na  zajęciach poznały  nasze miasto dzięki  podświetlanej makiecie, interaktywnej mapie, zabawie  w  kalambury. Dowiedziały się, co to jest INFOBOX i czym się  zajmuje. Najprzyjemniejszą  częścią zajęć było budowanie domów przeszłości  dla  Gdyni, z klocków lego. Dzieci były w żywiole!


Strona 5 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3