Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Pasowanie na ucznia

30 dzień września na długo pozostanie w pamięci dzieci z klasy 1a- tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów. Wydarzenie odbyło się na pokładzie okrętu ORP "Błyskawica", uczestniczyła w nim delegacja z ORP "Grom", więc emocje małych bohaterów zdarzenia sięgały zenitu. Pierwszoklasiści w strojach galowych i marynarskich kołnierzach prezentowali się wspaniale. Elegancki strój zobowiązywał do równie eleganckiego zachowania. Po uroczystym ślubowaniu w obecności sztandaru szkoły, każdy pierwszak został pasowany przez Pana Dyrektora na ucznia Szkoły Podstawowej nr 11. Dyrektor Sławomir Wiśniewski życzył również swoim najmłodszym uczniom wielu sukcesów w nauce i rozwijania pasji i zainteresowań, a przedstawiciele patrona szkoły wręczyli uczniom dyplomy.

Uroczysty charakter imprezy podkreślił specjalnie na tę okazję przygotowany przez starszych kolegów pod opieką pani Maryli Włodkowskiej występ i obecność pani pedagog Katarzyny Kucharczyk.

Dodatkową atrakcją popołudnia było zwiedzanie ORP "Błyskawicy" przez świeżo pasowanych uczniów i ich rodziców.

Więcej…

Zwiedzanie Poczty Polskiej

Klasa „0” zwiedzała pocztę w Orłowie. Dzieci przyglądały się pracy pań urzędniczek oraz poznały na czym polega praca listonosza. Uczniowie dowiedzieli się co to jest list, paczka i adres. Wysłaliśmy kartkę do szkoły. Podczas tego wyjścia nauczyliśmy się, jak należy zachować się w miejscach publicznych.

Akcja "Sprzątanie Świata"

Uczniowie klasy 3b podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata", która odbyła się w piątek 16.09.2016r. Wielkie sprzątanie rozpoczęło się o godz. 11:00. Klasa podzielona na grupy sprzątała teren należący do szkoły. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, zaś śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Gdynia. Wszystkie worki pełne śmieci złożono obok szkoły. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Iwona Sygulska

"Brawo Adam!!!

"Brawo Adam!!!
Gratulacje dla Adama Idziaszka ucznia klasy 3b SP, za zdobycie tytułu najlepszego bramkarza IV Turnieju Piłkarskiego im.G.Wołągiewicza, który rozegrany został w dn.3-4.09.2016r. na Stadionie Miejskim w Suwałkach. W turnieju rywalizowało 14 najlepszych drużyn z Polski i zagranicy chłopców z rocznika 2007.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów"

Iwona Sygulska

Pokaz tańca Szkoły "El'dance".

Dnia 9 września odbył się  pokaz tańca Szkoły "El'dance". Tancerze  prowadzą w naszej szkole kursy już od wielu lat. Lekcje  ich cieszą się  ogromnym powodzeniem.Na pokazie  nasi uczniowie z zainteresowaniem  przyglądali  się  umiejętnościom  tancerzy, a  także  sami  mogli potańczyć  w  rytmie  znanych przebojów. Na  zakończenie otrzymali  karty  zgłoszeniowe, które wypełniają rodzice.

Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach  "El'dance"

 

Zielona Szkoła

W dniach 06 -08 czerwca grupa uczniów z klas: Ib, IIa, IIb, IIIa uczestniczyła w Zielonej Szkole we Wdzydzach Kiszewskich. Pensjonat "Danuta" położony nad pięknym jeziorem Gołuń został zdobyty przez dzieci... ale odpoczywać nie było czasu. Czas wypełniony był aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Pogoda wyjątkowo nam dopisała, dlatego mogliśmy chodzić po lesie, brać udział w grach zespołowych, przejechać się konnymi wozami, a także wejść na wieżę widokową we Wdzydzach skąd podziwialiśmy przepiękne widoki, odwiedzić skansen kaszubski, w którym mieliśmy warsztaty ceramiczne, a wieczorem zajadać kiełbaski przy ognisku. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z wykładowczynią Uniwersytetu Gdańskiego, która przeprowadziła szkolenie chiropterologiczne (chirotera czyli nietoperz), dzięki któremu wiemy już, jakie nietoperze mieszkają w Polsce i jak należy się z nimi obchodzić. Pani pokazała nam, jak szuka się nietoperzy, gdzie można je spotkać w terenie, jak się zachowują i jak ciekawa potrafi być przyroda po zmroku. Spacer wieczorową porą wszystkich nas nastroił bardzo pozytywnie. Nieocenione były również doświadczenia zdobyte podczas wspólnego przebywania razem przez 24 godziny na dobę. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Gdyni. Wypoczynek w sercu Szwajcarii Kaszubskiej zapamiętamy na długo.

Iwona Sygulska

Więcej zdjęć na facebooku :) - zapraszamy.

Strona 6 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3