Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Dzień Mamy i Taty

Z okazji Dnia Matki, koło teatralne klasy 1a pod kierownictwem wychowawczyni Katarzyny Chmielewskiej, przygotowało przedstawienie kukiełkowe pt. "Zaczarowany las".
Opowiada ono o chłopcu, który musi zdobyć czarodziejski kwiat, którego woń ma uzdrowić jego chorą mamę. Mały Tomcio wędruje przez lasy i góry. Pomagają mu Wiewiórka i Miś. Dociera do zaczarowanego ogrodu, jednak musi odgadnąć imiona ojca i jego 12 synów. Każdy z nich opowiada o sobie i Tomcio odgaduje, że są to Rok i jego synowie 12 miesięcy. Dzięki temu może zerwać kwiat, który uzdrowi jego mamę.

Przedstawienie to obejrzeli uczniowie klas 0-3, a także mamusie i tatusiowie na imprezie przygotowanej z okazji ich święta.

Wszyscy młodzi aktorzy spisali się świetnie, gdyż opanowali trudną umiejętność interpretacji roli jednocześnie animując kukiełkę.

Wielkie podziękowania należą się mamom, które pomogły wykonać piękne kukiełki, wykazały się talentem artystycznym.


Brawo Maju!

Maja Walczak  uczennica  klasy 1a  kocha sport.Gra w tenisa, pływa, a także  bierze  udział w biegach  dla  dzieci  i młodzieży organizowanych w naszym mieście. Zdobywa tam medale, puchary, dyplomy.

Brawo Maju!

Odżywiamy się zdrowo

Cały rok szkolny uczestniczyliśmy w programie „Odżywiamy się zdrowo". Właśnie dlatego dzisiaj 1 czerwca wspólnie z naszymi mamami przygotowywaliśmy zdrowy, słodki podwieczorek. Wszystkie zespoły z wielkim zapałem wzięły się do pracy. Przyrządzone desery i koktajle smakowały wyśmienicie. I oczywiście same zdrowe produkty – bez cukru też może być słodko! Degustowali wszyscy, nawet Pani woźna i pani Danusia, która dba o czystość naszej klasy. Każdy otrzymał odznakę i książeczkę „Odżywiamy się zdrowo”.

To był naprawdę dzień pełen wrażeń!


Królewna Śnieżka i 7 kirasnoludków

Wszystkie dzieci znają w szczegółach historię Śnieżki i siedmiu uroczych krasnali. Jednak z wielkim zainteresowaniem nasi najmłodsi uczniowie w dniu swojego święta obejrzeli w Teatrze Miejskim tę wzruszającą pełną dowcipu, mówiącą o miłości i przyjaźni opowieść.

Przed spektaklem klasy 1b i 2a zaczerpnęły świeżego powietrza podczas spaceru Bulwarem Nadmorskim. Z wielkim apetytem zjedliśmy lody i ruszyliśmy ul. Piłsudskiego do teatru.


Mali patrioci

W klasach 1-3 dużą rolę przywiązujemy do wychowania patriotycznego. Odwiedzamy groby żołnierzy poległych w II wojnie światowej w walce o obronę i wyzwolenie naszego miasta. Uroczyście obchodzimy święta państwowe:Święto Konstytucji, Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 1a występują w akademiach przygotowywanych z tych okazji.

Uczą się, co to znaczy być patriotą.

Katarzyna Chmielewska


1a w Muzeum Miasta Gdyni

Klasa 1 a odwiedziła Muzeum Miasta Gdyni, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne pt. "Pocztówka z Gdyni". Dzieci zapoznały się z historią Gdyni, jej dynamicznym rozwojem, ciekawymi budowlami oraz atrakcjami. Na zakończenie dzieci wykonały kartki pocztowe z Gdyni metodą kolażu. Pocztówki te znalazły się na wystawie w naszej klasie.

Zajęcia były ciekawe i poszerzyły wiedzę uczniów o naszym mieście.

Katarzyna Chmielewska


Strona 7 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3