Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Solidarość

Dnia 31. 06. 2016r. klasa 3a pod opieką wych. Gabrieli Marchlewskiej i p. Joanny Grzesińskiej zwiedziła Gdańsk i miejsca historii powstania Związku Zawodowego Solidarność. Oglądaliśmy historyczną bramę Stoczni Gdańskiej, halę BHP w której Lech Wałęsa, stoczniowcy i ówczesny rząd podpisali porozumienie. Podziwialiśmy "Pomnik Trzech Krzyży" i oryginalny fragment muru stoczniowego oraz berlińskiego.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji na temat naszej historii.

Gratulacje Natalko!!!

Nasza uczennica klasy 1b, Natalia Kończyło zdobyła I miejsce w turnieju SZACHOWA MAJÓWKA. To już kolejny puchar do jej kolekcji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ABC budowania

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 2a wybrali się do Muzeum Miasta Gdyni na zajęcia edukacyjne „ABC budowania”. Najpierw zwiedziliśmy wystawę „Narodziny Miasta”. Obejrzeliśmy na fotografiach zmiany w architekturze Gdyni na przełomie lat. Dowiedzieliśmy się co oznacza słowo „architektura” i jak zostać dobrym architektem. Poznaliśmy tajniki architektury modernistycznej. Podczas warsztatu używając kolorowych figur geometrycznych zaprojektowaliśmy dom na szczudłach. Nasze dizajnerskie modele domów ozdabiają teraz naszą salę lekcyjną.


Plan wyjść i działalność grupy wiekowej klas 0 – 3 SP w maju 2016r.

Data

Klasa

Wyjście

Godziny realizacji

Odpowiedzialny nauczyciel

13.05.2016

Kl. 2a

Wyjście do Muzeum Miasta Gdyni na zajęcia edukacyjne: „ABC budowania”

9.30 – 12.00

Elżbieta Śliwińska

20.05.2016

Kl. 1a

Dzień Matki

16.30 – 18.00

Katarzyna Chmielewska

31.05.2016

Kl. 3a

Wycieczka do Gdańska – pomnik i symbole Solidarności

8.00 – 11.30

Gabriela Marchlewska

Mieszkańcy Bałtyckiej Krainy

W ramach projektu edukacji ekologicznej uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach z cyklu „Mieszkańcy Bałtyckiej Krainy”, które odbyły się w Akwarium Gdyńskim. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Co żyje w Bałtyku – spacer po plaży”, a po prezentacji mogliśmy utrwalić zdobytą wiedzę wypełniając materiały edukacyjne. Uczestniczyliśmy także w zajęciach laboratoryjnych. Korzystając ze sprzętu optycznego rozpoznawaliśmy różne gatunki małży i krewetki bałtyckie. Były także zajęcia plastyczne, a po przerwie śniadaniowej mieliśmy okazję obejrzeć wszystkie zwierzęta i eksponaty zgromadzone w Gdyńskim Akwarium.


Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczniowie klasy 1a pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Chmielewskiej, przygotowali inscenizację ekologiczną pt. „Wiosna w lesie". Opowiada ona o dzieciach, które widząc zaśmiecony las, postanawiają go posprzątać. Dzięki temu zwierzęta i ptaki nie opuszczą swoich legowisk i gniazd, Dzieci segregują śmieci, tłumaczą co to jest recykling, oraz przypominają jak należy zachowywać się w lesie.

Do czystego lasu przychodzi Pani Wiosna, która dziękuje dzieciom za szanowanie lasu i jego mieszkańców. Mali aktorzy spisali się wzorowo i każdy zasłużył na pochwałę.


Strona 8 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3