Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Apel z okazji urodzin Gdyni

Dnia 01.03.2016r. klasa 3a pod opieką wychowawcy Gabrieli Marchlewskiej przygotowała apel z okazji „90-tych urodzin Gdyni”. Dzieci przypomniały informacje na temat zabytków i ważnych ludzi, którzy mieszkali w naszym mieście i mieli wpływ na jego rozwój. Klasa wyrecytowała kilka wierszy i zaśpiewała piosenki o tematyce morskiej.


Konkursu recytatorskiego kl. 0-3 SP

Stwarzając okazję do popularyzacji literatury polskiej nasi najmłodsi uczniowie tuż przed feriami wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Laureaci klasowych konkursów klas 0-3 popisywali się swoimi interpretacjami wcześniej przygotowanych utworów poetyckich. Największą popularnością cieszyły się oczywiście wiersze Jana Brzechwy i Julina Tuwima, ale nie brakowało również innych polskich autorów. Komisja oceniająca uczestników konkursu miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych recytatorów. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Laureatką konkursu została Joasia Gostomska z klasy 2a, II miejsce przyznano Krzysiowi Krefta z klasy 1b, a III miejsce Julce Halickiej z klasy 1a.Wyróżnienie otrzymała Laura Przybyłowicz z klasy 1a. Zdobywcy dwóch głównych nagród będą reprezentować naszą szkołę w Eliminacjach rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

POWODZENIA! TRZYMAMY KCIUKI!!!

Więcej…

Plan wyjść i działalność grupy wiekowej klas 0 – 3 SP w marcu 2016r.

Data

Klasa

Wyjście

Godziny realizacji

Odpowiedzialny nauczyciel

02.03.2016

Kl. 0 - 3

Wyjście do PPNT           na przedstawienie

pt. „Pomorskie legendy”

8.30 – 10.30

wychowawcy klas

15.03.2016 lub 21.03.2016

Kl. 0 -3

Wyjście na przedstawienie „Plastusiowy pamiętnik”

9.00 – 12.30

wychowawcy klas

16.03 – 18.03.2016

Kl. 1 -3

Rekolekcje wielkopostne

10.45 – 12.30

wychowawcy klas, s. Julia

30.03.2016

Kl. 1b i 2a

Eliminacje miejskie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

9.00 – 12.30

Elżbieta Śliwińska,  Maria Goitowska

Magiczny świat teatrów muzycznych

W poniedziałek, 9 lutego uczniowie klas 0-4 wzięli udział w koncercie pt. "Magiczny świat teatrów muzycznych". Muzycy z Teatru Muzycznego w Gdyni, którzy nas odwiedzili, grali znane światowe przeboje często wykonywane w teatrach muzycznych. Zaprosili widzów w muzyczną i taneczną podróż po świecie. I tak, przy dźwiękach muzyki tańczono francuskiego kankana, argentyńskie tango, czy tańce hiszpańskie.
Niektórzy mogli sprawdzić swoje umiejętności gry na skrzypcach i gitarze i przekonać się, jakie to trudne. Jeszcze raz okazało się, że dobra muzyka łączy pokolenia i wszyscy, bez względu na wiek, mogą się przy niej dobrze bawić.

Katarzyna Chmielewska


Dzień Babci i Dziadka

W styczniu obchodzimy święto każdej babci i każdego dziadka. Z tej właśnie okazji jak każdego roku przygotowaliśmy dla naszych Dziadków wspaniałe niespodzianki. Cała klasa 2a i Wiktoria z kl.5b wystąpili w niezwykłym przedstawieniu pt. „Pani Zamieć”. Wiele humoru dostarczyła gościom klasa 4a, która przedstawiła jeden z odcinków Familiady z udziałem seniorów. Wszyscy aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po występach dzieci zaprosiły Dziadków do swoich sal na słodki poczęstunek. Każdy gość został obdarowany pięknymi upominkami z gipsu, które dzieci własnoręcznie wykonały i ozdobiły. Uściskom i całusom nie było końca!

Więcej…

Czas karnawału trwa

W czwartek 28 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas 0 – 3. Był to dzień, na który wszyscy czekali z ogromną niecierpliwością. Za sprawa kolorowych serpentyn i balonów sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W karnawałowy nastrój wprowadził wszystkich wspólnie zatańczony polonez, który poprowadziły trenerki Szkoły Tańca El Dance. Każda z pań była świetnym wodzirejem, a uczestnicy chętnie naśladowali ciekawe układy taneczne. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Przy dźwiękach wspaniałej muzyki wszyscy bawili się znakomicie! Miłą niespodzianką okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wychowawców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym facebooku.

Strona 10 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3