Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Wycieczka do Warszawy

W dniach 19-21września uczniowie klasy 3b wybrali się wraz z kilkoma opiekunami do Warszawy.
Mimo braku pogody podczas wycieczki zwiedzili z przewodnikiem Zamek Królewski ,piękne Łazienki i słynny  Stadion Narodowy PGE. Spacerowali uliczkami  Starego  Miasta, zobaczyli między innymi Pałac Prezydencki,Grób Nieznanego Żołnierza,pomnik Małego Powstańca i Syrenki.
Do Gdyni wrócili szczęśliwi i zmęczeni po dalekiej podróży.

Zielona Szkoła klas młodszych

Wyjazd na „zieloną szkołę” to czas na zabawę, naukę, sport i oczywiście integrację. Tak było również w tym roku. Klasy 2b i 3a wraz z wychowawczyniami i panią Pauliną pojechały na jezioro Charzykowskie do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Mnóstwo różnorodnych zajęć sprawiło, że nikt się nie nudził. Pływaliśmy łodzią motorową, oglądaliśmy i wykonywaliśmy badania torfowiska, uczestniczyliśmy w zajęciach z ornitologii i limnologii, przywieźliśmy na pamiątkę samodzielnie wykonane rękodzieło z makramy. Nauczyliśmy się także oznaczania gatunków roślin zielonych. Był też czas na strzelanie z łuku, dyskotekę i ognisko. Miło spędziliśmy te chwile przebywając wiele godzin na powietrzu wśród pięknych lasów i  krajobrazów Borów Tucholskich.

Więcej…

A może promem na wakacj

Wczoraj uczniowie klasy 3a z wychowawczynią i p. Dorotą Zielińską odwiedzili Terminal Promowy w Gdyni, gdzie do nabrzeża  przycumował  właśnie prom Stena Line Spirit. Przemiła pani Ania przeprowadziła nas przez „rękaw” na pokład promu i tam odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Dowiedzieliśmy się jak wygląda odprawa pasażerów i przewóz pojazdów. Co znajduje się na promie i z czego mogą korzystać podróżujący. Kto pracuje na promie i jakie obowiązki ma kapitan wraz z oficerami. Byliśmy także na mostku kapitańskim i mogliśmy stanąć za sterem specjalnie przygotowanym dla dzieci zwiedzających prom. Załoga statku zapraszała nas na wakacyjną podróż wraz z rodzicami. Może skorzystamy…


Tu, gdzie historia się z baśnią przeplata…

Uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami p. Elżbietą Śliwińską i p. Dorotą Zielińską wybrali się na pieszą wycieczkę „Z legendą po gdańskich zabytkach”. Przeszliśmy od Targu Węglowego Złotą Bramę i spacerowaliśmy po Głównym Mieście. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała nam historię Gdańska i jego mieszkańców, urozmaicając swoje opowieści  legendami o gdańskich zabytkach. Na Długim Targu podziwialiśmy Dwór Artusa z diabelskim zębem oraz fontannę Neptuna. Ulicą Mariacką przeszliśmy do Bazyliki Mariackiej, a potem szukaliśmy kamieniczki z żółwiem. Była to ciekawa lekcja historii zakończona pysznymi lodami.

Program "Bezpieczne Życie"

W ramach realizacji programu profilaktycznego"Bezpieczne Życie", klasy drugie odwiedziły Komendę Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni. Dzieci poznały nowoczesny sprzęt  ratownictwa  lądowego i wodnego, używanego przez strażaków. Zobaczyły także stanowiska przyjmowania zgłoszeń pożarów i wypadków. Strażacy zademonstrowali,jak szybko są gotowi do wyjazdu na akcję ratowniczą. Wszyscy przekonali się, że praca strażaka wymaga dużo wiedzy, siły i odwagi.


Dzieci w akwarium

Dnia 5 kwietnia,  kl. 0 i kl. 3 b odwiedziły gdyńskie akwarium. Dzieci podziwiały faunę i florę Morza Bałtyckiego oraz życie koralowców w ciepłej części oceanów.  Byliśmy uczestnikami ciekawych zajęć dydaktycznych.

Strona 2 z 30

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3