Klasa IIa w Experymencie

28 lutego 2018r. uczniowie klasy IIa odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Po obejrzeniu wystawy stałej, dzieci uczestniczyli  w warsztatach CHEMIA POD NAPIĘCIEM . Pod czujnym okiem edukatorów uczniowie wykonywali szereg doświadczeń z zakresu elektrochemii, m. in.: zbudowali ogniwo, sprawdzili, jakie roztwory przewodzą prąd elektryczny i wykonali kolorową elektrolizę  oraz spróbowali odpowiedzieć na pytanie, czy woda rzeczywiście przewodzi prąd oraz jak z warzyw i owoców zrobić … baterie.

Interaktywne zajęcia pokazały uczniom, jak można bawić się nauką. Polecamy!

Joanna Zarzycka

Film „LIFE 80” nagrodzony

Uczniowie klasy dziennikarsko – filmowej wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Filmowym w Języku Angielskim „My Hero – telling stories about the citizens of Gdynia”.

Miło nam poinformować, że film „LIFE 80”, zrealizowany przez dziewczyny z kl.III B, zajął II miejsce.

Gratulacje dla Agaty Haberskiej, Natalii Halickiej, Magdy Klein i Klaudii Woźniak, które 21.12.2017r. odebrały nagrody w SP 51. Taki miły przedświąteczny prezent!

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III