Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„HOLLYŁÓDŹ”

W dniach 26-28kwietnia gimnazjaliści z klas Iab, IIb i III mieli możliwość bliżej poznać stolicę polskiego filmu – Łódź. Z przewodnikiem odwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, dawnego pałacu Scheiblera oraz wytwórnię filmów animowanych SE-MA-FOR, gdzie następnego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych, podczas których techniką poklatkową samodzielnie tworzyliśmy krótkie filmy animowane. W Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi poznaliśmy, gdzie kształcą się przyszli reżyserzy, aktorzy, scenarzyści oraz udaliśmy się na projekcję pierwszego filmu Romana Polańskiego sprzed kilkudziesięciu lat i współczesną produkcję – pracę dyplomową absolwentki w/w szkoły. Mimo deszczu wyruszyliśmy na spacer ulicą Piotrkowską i oczywiście szlakiem filmowym, Aleją Gwiazd kina polskiego dotarliśmy do  Łódzkiej Manufaktury.

Więcej…

Wizyta w Muzeum Miasta Gdyni

W kwietniu klasa IIa wybrała się do Muzeum Miasta Gdyni, żeby obejrzeć nawą, otwartą w lutym tego roku, wystawę zatytułowaną "Gdynia- dzieło otwarte". Ekspozycja dotyczy historii miasta, jednak została przygotowana w sposób bardzo nowoczesny i interesujący nawet dla tak wymagającego odbiorcy, jakim jest gimnazjalista :) Wystawa pokazuje wszystkie ważne wydarzenia z dziejów Gdyni, ale zdominowana jest przez zwykłe-niezwykłe historie jej mieszkańców, którzy nieświadomie współtworzyli historię.

Po obejrzeniu wystawy wzięliśmy udział w warsztatach "Na planie filmowym. Filmowe fragmenty Gdyni". Zajęcia spełniły nasze oczekiwania, ponieważ mogliśmy podczas nich samodzielnie stworzyć krótkie animacje metodą poklatkową. Wszyscy musieliśmy się zaangażować, aby na koniec zajęć obejrzeć efekty naszej pracy :)


Strona 7 z 39

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III