Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z Panem Sławomirem Siezieniewskim

„Jeśli coś robisz, rób to dobrze!”

Klasy dziennikarskie miały niezwykłą okazję wysłuchać porad dziennikarza, pana Sławomira Siezieniewskiego (TVP INFO i TVP Gdańsk), którego gościliśmy w naszej szkole w środę 15 marca 2017r. Znany prezenter telewizyjny, zaproszony przez redaktora Tomasza Gawińskiego, który od dwóch lat czuwa nad naszymi młodymi dziennikarzami z kl. IB i IIB, odkrył przed uczniami tajniki  pracy dziennikarskiej.

Pan Sławomir Siezieniewski opowiadał o swoich pasjach muzycznych, o tym, w jaki sposób stał się dziennikarzem, o pierwszej pracy. Uświadomił młodzieży, że wiedza wyniesiona ze szkoły (tak często lekceważona i niedoceniana) okazuje się bardzo przydatna w sytuacjach, gdy na gorąco trzeba relacjonować ważne i zaskakujące wydarzenia. Mówił również o manipulacji faktami, zaangażowaniu i odpowiedzialności za słowa. Zachęcał do nauki i odkrywania pasji, do ciekawości i korzystania z wszelkich możliwości, jakie podsuwa szkoła. Nigdy nie wiadomo, co się w życiu przyda.

To wyjątkowo interesujące spotkanie należy podsumować słowami pana Sławomira Siezieniewskiego: „Jeśli coś robisz, rób to dobrze!”


Warsztaty w Muzeum Emigracji

W środę 1marca gimnazjaliści z klasy II a uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach, podczas których poznali wybitnych polskich emigrantów związanych z kinematografią (i nie tylko) tj. Polę Negri, Allana Starskiego, Warner Brothers, Janusza Kamińskiego, Agnieszkę Holland czy też  twórcę znanej marki kosmetyków Max Faktor, a właściwie Maksymiliana Faktorowicza. Po zwiedzeniu całej wystawy wzięliśmy udział w warsztatach. Podzielono nas na grupy. Każdy zespół otrzymał notebooka i zadanie polegające na wykonaniu kilku zdjęć mających nawiązywać do postaci poznanych na ekspozycji. Powstały fantastyczne zdjęcia (oczywiście z wykorzystaniem tajemniczych rekwizytów z walizeczek otrzymanych od pani edukatorki), które później wspólnie oglądaliśmy na dużym ekranie. Bawiliśmy się znakomicie, a nasze zaangażowanie zaowocowało świetnymi ocenami z j. polskiego.

Strona 10 z 40

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III