Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Balladyna

20 października uczniowie z  klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia „Balladyny” Juliusza Słowackiego na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni. Romantyczny XIX- wieczny dramat mógł wielokrotnie zaskakiwać nawet tych znających treść utworu, bo chociaż słowa pozostały niezmienione, zastosowano wiele współczesnych odwołań. Zamiast koni mogliśmy usłyszeć i zobaczyć wjeżdżający na scenę samochód Kirkora. Współcześnie ubrane Alina i Balladyna nie zbierały malin do dzbanków czy koszyczków, tylko wybrały się do lasu wyposażone w foliowe jednorazowe siatki. Rapujący von Kostryn czy śpiewająca niczym rockowa wokalistka Balladyna to kolejne innowacje wprowadzone do spektaklu przez reżysera Jacka Bałę.

Przedstawienie mogło nie wszystkim się podobać, ale na pewno nie pozostawało obojętnym widzom. Warto zobaczyć! (K.K)NASI DZIENNIKARZE W KURIERZE GDYŃSKIM

Młodzi dziennikarze z klas II gimnazjum pod opieką red. Tomasza Gawińskiego, 17 października odwiedzili redakcję „Kuriera Gdyńskiego”. Dziennikarz Lechosław Dzierżak opowiedział nam o tworzeniu lokalnej pracy, doborze tematów bliskich mieszkańcom dzielnic Gdyni, a także zaprezentował, jak wygląda profesjonalny skład na komputerze każdej strony gazety. My mogliśmy pochwalić się swoimi dokonaniami – wydaniem gazetki szkolnej „Szkolny Trampek”.

Więcej…

Strona 5 z 40

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III